Dominika Podhajecka i jej partnerka Sue Yan Tan z Singapuru osiągnęły półfinał gry podwójnej i były jedną piłkę od finału turnieju pierwszej kategorii „J300 ITF 40th Premier Sarawak Cup (I) World Tennis Tour Juniors 2024”.

W meczu półfinałowym to Dominika i jej partnerka przez całe spotkanie prowadziły, wygrały pierwszego seta 6:4, w drugim natomiast choć prowadziły w pierwszych gemach to Chinka Junhan Zhang i Japonka Reina Goto odrabiały straty i wygrywały tak zwane złote piłki. Tak wyglądał cały set, w którym więcej decydujących piłek niestety padło łupem rywalek. Mogło być 5:5 ale również złota piłka zadecydowała o rozstrzygnięciu seta na korzyść pary japońsko-chińskiej 6:4.

W super tie breaku duet polsko-singapurski prowadził, 1:0, 4:1, 7:6 i miał piłkę meczową na finał 9:8. Niestety więcej szczęścia i zimnej krwi miały rywalki wygrywając decydującą partię 11:9.

W drodze do półfinału nasza para pokonała w pierwszej rundzie 6:4, 6:2 Białorusinkę Polinę Kuharenko i Chinkę Yushan Shao.

W drugiej rundzie po zaciętym meczu nasze dziewczyny ograły (5:7, 6:4, 12:10) parę rozstawioną w zawodach z nr 3 Margot Phanthala (Francja) i Kamonwan Yodpetch (Tajlandia).

W ćwierćfinale Dominika i Sue dość łatwo uporały się (6:1, 6:3) z Amerykanką Mayą Dutta i Hinduską Krisha Mahendran.

W grze pojedynczej zawodniczka GKT Smecz Górzyca niestety uległa w pierwszej rundzie utalentowanej Hindusce Maaya Rajeshwaran Revathi 4:6, 4:6, choć lubuszanka prowadziła w obydwu setach 4:3,4:3.

Zaznaczyć należy, że wyjazd do Malezji stał pod wielkim znakiem zapytania, gdyż Dominika po długiej kontuzji nadgarstka jeszcze dobrze nie weszła w treningi, a przed samym odlotem chorowała jeszcze 2 tygodnie. Nie było zatem czasu na odpowiednie przygotowanie do tych startów ale logistyka, wcześniejszy zakup biletów lotniczych przesądził w zasadzie o startach w dalekiej Malezji.

Nasza zawodniczka przeniosła się już z Kuching (Sarawak) do stolicy Malezji na turniej drugiej kategorii „2nd J200 Kuala Lumpur TM ITF World Tennis Tour Juniors 2024”, gdzie trwają eliminacje. Dominika zacznie start w drabince głównej.

Opiekunem siedemnastolatki w Malezji jest jej starsza siostra Wiktoria Podhajecka.

Autor: Daniel Podhajecki