Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej ze Świecka po krótkim pościgu autostradą A2 zatrzymał poznaniankę w osobowej kii, skradzionej na terytorium Niemiec.

W piątek 26 kwietnia funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku, pełniąc służbę w rejonie autostrady A2 wytypowali do kontroli i dawali sygnały do zatrzymania kierowcy jadącemu z Niemiec w samochodzie marki KIA Sportage, na polskich tablicach rejestracyjnych. Kierujący pojazdem chcąc uniknąć kontroli zmienił pas na lewy i gwałtownie przyśpieszył. Funkcjonariusze SG natychmiast ruszyli za nim i już po kilkuset metrach pościgu, zatrzymali uciekiniera. Kia miała założone podrobione na wzór oryginalnych polskie tablice rejestracyjne (inne numery z przodu i z tyłu auta). Kierowcą pojazdu okazała się 38-letnia poznanianka, która tłumaczyła funkcjonariuszom, że samochód został kupiony w Niemczech i w ramach koleżeńskiej przysługi miała go przewieźć do Polski. Po sprawdzeniu w bazach danych SG okazało się, że zatrzymany przez funkcjonariuszy samochód został skradziony trzy dni wcześniej na terytorium Niemiec. Ponadto podczas przeszukania pojazdu w bagażniku znaleziono oryginalne, niemieckie tablice rejestracyjne.

Poznaniankę zatrzymano i przekazano sulęcińskim policjantom. Podejrzewana o kradzież samochodu usłyszy prokuratorskie zarzuty. Auto zostało zabezpieczone i odholowane na parking strzeżony.

Szacunkowa wartość odzyskanego pojazdu to 80 tys. złotych.