Zdjecia: ILove Słubice

1 maja to niezwykła data w historii Polski – dzień, w którym nasz kraj wstąpił do rodziny narodów zjednoczonych w Unii Europejskiej. Aby uczcić tę doniosłą rocznicę, miasto Słubice oraz Frankfurt nad Odrą zorganizowały  imprezę pod nazwą – Słubicko-Frankfurcki Piknik Europejski. 

Na terenie pikniku  atrakcji było co niemiara. Dzieci mogły wziąć udział w fantastycznym projekcie – budowie prowizorycznego mostu granicznego z 40 tysięcy klocków Lego. Ta kreatywna inicjatywa symbolizowała nie tylko fizyczną łączność pomiędzy naszymi miastami, lecz także wspólną budowę przyszłości w ramach Unii Europejskiej.

Uśmiechnięta Planeta także przygotowała wiele ciekawych atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogły nie tylko bawić się i uczyć, ale również brać udział w konkursach z wiedzy o Europie, rozwijając swoją świadomość kulturową i geograficzną.

Na terenie Collegium Polonicum odbywały się również konkursy i quizy związane z Unią Europejską, które przyciągnęły zarówno młodych, jak i starszych uczestników. To doskonała okazja, by pogłębić swoją wiedzę na temat struktur i działania wspólnoty europejskiej.

Ważnym wydarzeniem na Pikniku było także spotkanie z udziałem dwóch ważnych polityków: Ministra Spraw Zagranicznych Polski, Radosława Sikorskiego oraz Ministra Spraw Zagranicznych Niemiec, Annaleny Baerbock. Ich obecność podkreśliła znaczenie święta oraz zaangażowanie obu krajów w budowanie silnej i jednolitej Europy.

Słubicko-Frankfurcki Piknik Europejski nie tylko świętował przynależność Polski do Unii Europejskiej, ale także promował ideę jedności, współpracy i otwartości pomiędzy narodami. To wydarzenie nie tylko bawiło, ale również inspirowało do dalszej pracy na rzecz budowania lepszego jutra w ramach europejskiej wspólnoty.