W związku z nadchodzącą przebudową pierwszego odcinka ul. Witosa w Słubicach, burmistrzyni Marzena Słodownik zorganizowała spotkanie z mieszkańcami, aby omówić szczegóły inwestycji. Najważniejszą informacją przekazaną przez burmistrzynię była wiadomość, że nie będzie wycinki drzew!

15 maja na przyszłym placu budowy zebrało się wielu mieszkańców ul. Witosa, aby wysłuchać planów dotyczących remontu i wyrazić swoje opinie. Głównym zmartwieniem mieszkańców była wcześniejsza informacja o konieczności wycinki drzew w związku z przebudową drogi i chodników, co wzbudziło wiele kontrowersji.

Nowe władze gminy, burmistrzyni Marzena Słodownik i jej zastępca Tomasz Stefański, od samego początku byli przeciwni wycince drzew. Jednym z ich pierwszych działań po objęciu urzędu było zająć się właśnie kwestią przebudowy ul. Witosa, która ma rozpocząć się niebawem.

Podczas spotkania burmistrzyni wyjaśniła, że na pewne decyzje jest już za późno, ale urzędnicy dołożą wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania mieszkańców. Oprócz drzew, ważne są również lokalizacja pasów zieleni i inne aspekty, które mają znaczenie dla lokalnej społeczności.

Chociaż na razie rozpoczyna się przebudowa pierwszego odcinka drogi, która potrwa około sześciu miesięcy, na spotkanie zaproszono mieszkańców całej ul. Witosa. Celem było zebranie ich oczekiwań i sugestii już na etapie tworzenia projektu przebudowy drugiego odcinka. W spotkaniu wzięli również udział władze miasta oraz naczelnik wydziału inwestycji, Marek Żurek.

W ramach przebudowy pierwszego odcinka ul. Witosa planowane są następujące prace: wymiana nawierzchni drogi, budowa nowych chodników oraz montaż energooszczędnych lamp LED. Inwestycja, której koszt wynosi 2,9 mln zł, w znacznej części finansowana jest z Rządowego Funduszu Polski Ład, który przekazał blisko 2 mln zł. Przetarg na przebudowę wygrała firma Strabag.

Źródło : Gmina Słubice