4 czerwca, przez godzinę Słubicami będzie „rządził”… 5-letni Michałek Bień. – To symboliczny prezent, który przygotowaliśmy dla niego z okazji Dnia Dziecka – mówi burmistrzyni Słubic Marzena Słodownik, ale zaraz dodaje, że w tej akcji chodzi zdecydowanie o coś więcej.

Michałek cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a, jedyną szansą na życie jest dla niego terapia genowa. Tyle, że jej koszt to 16 mln zł.

– Wraz z grupą społeczników, którzy od dawna angażują się w zbiórkę pieniędzy na leczenie Michałka, doszliśmy do wniosku, że lokalnie nie udźwigniemy ciężaru tej zbiorki – mówi burmistrzyni. Stąd pomysł, żeby akcję pomocy rozpropagować jak najszerzej.

Pierwszy krok udało się już zrobić. Pomogła w tym przedsiębiorczyni z gminy Słubice Magdalena Ciszek-Kozłowska, prezes firmy Promet Cargo, która jest pomysłodawczynią licytacji dla Michałka. „Pod młotek” pójdzie dzień na planie popularnego serialu „Na Wspólnej” w Warszawie.

O kulisach tej licytacji Magdalena Ciszek-Kozłowska opowie 4 czerwca, podczas konferencji prasowej o godz. 11.30, na którą zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Słubicach. W konferencji wezmą też udział przedstawiciele grupy Słubickie Anioły, która angażuje się w różne akcje pomocy, mama Michałka – Agata Bień oraz burmistrzyni Marzena Słodownik.

O wszystkich szczegółach media poinformują mieszkańców po konferencji prasowej.

Źródło: Urząd Miejski w Słubicach