Dom jest naszym azylem, spędzamy w nim najwięcej czasu więc myśl o zapewnieniu jak największego w nim komfortu jest naturalna. Dla utrzymania takiego komfortu w zaciszu domowym pomoże nam dobrze dobrany i dedykowany system klimatyzacyjny.

Klimatyzacja to nie tylko przyjemny chłód latem, ale również komfort cieplny w potrze jesienno – zimowej. Urządzenia doskonale radzą sobie również w usuwaniu wilgoci, oraz filtracji powietrza z drobnoustrojów czy grzybów.

Nowoczesne klimatyzatory wyposażone są w innowacyjne wentylatory wymuszające ruch powietrza, które mają również możliwość regulacji ich prędkości, takie rozwiązania gwarantują nam efekt cichej pracy.

Najlepszym momentem na decyzję inwestycji w klimatyzację jest wczesna faza budowy, ponieważ w takim momencie mamy szereg możliwości zaprojektowania odpowiednich urządzeń w odpowiednich miejscach. Natomiast montaż urządzeń w domach zamieszkałych będzie nosił za sobą pewne kompromisy, na które Inwestor czasami będzie musiał sobie odpowiedzieć.

Rodzaje klimatyzatorów – jaki wybrać?

Najczęściej wybieranym urządzeniem jest klimatyzator naścienny w systemie split bądź multisplit, dla obsługi pomieszczeń poddaszy możemy zastanowić się nad wyborem dedykowanych urządzeń typu konsola, natomiast wysokiej klasy rozwiązaniem będzie postawienie na wybór systemu kanałowego gdzie system dystrybucji powietrza zaprojektowany jest w odpowiednio dobranych kanałach wentylacyjnych a powietrze wydmuchiwane może odbywać się np. przez wywiewnik kierunkowy umiejscowiony w suficie.

Rzadziej wybieranym urządzeniem jest typoszereg urządzeń komercyjnych jak urządzenia kasetonowe czy podstropowe. Wybierając dany system klimatyzacyjny należy pamiętać, że nie bez przyczyny mamy taki duży ich wybór.

Aby uzyskać jak najlepsze wyniki w utrzymaniu komfortu powietrza bytowego należy w odpowiedni sposób zaprojektować system klimatyzacji oraz dobrać odpowiedni typoszereg takich urządzeń. Organizm ludzki nie akceptuje nagłych zmian temperatur czy też nadmiernego ruchu powietrza tym bardziej jak jest ono zimne, więc dobrze zaprojektowana instalacja nie powinna powodować tzw. odczucia przeciągu.

Autor: Roman Pikuła

KLIMATECH

tel. kom. +48 883 760 200
biuro@klimatech-gorzow.pl

klimatech-gorzow.pl/klimatyzacja-slubice-kostrzyn/

https://www.facebook.com/klimatechgorzow

ul. Czereśniowa 15
66-446 Osiedle Poznańskie
koło Gorzowa Wielkopolskiego

[artykuł sponsorowany]