Dziś w auli Collegium Polonicum w Słubicach miało miejsce piękne wydarzenie – 30 par świętowało swoje złote gody. Wzruszające święto, zgromadziło jubilatów oraz ich rodziny, aby wspólnie uczcić 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego.

Uroczystość pełna emocji

Obchody rozpoczęły się od oficjalnej części, podczas której pani burmistrz Marzena Słodownik oraz przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński składali gratulacje i życzenia jubilatom. Pani Burmistrz uroczyście przypięła również medale nadane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę za 50 lat pożycia małżeńskiego.

Część artystyczna

Część artystyczna była  urozmaicona i dostarczyła wielu wzruszeń oraz radości. Na scenie wystąpiły dzieci z przedszkola „Pinokio”, które swoim występem rozczuliły wszystkich obecnych. Następnie publiczność mogła podziwiać pokaz taneczny w wykonaniu studia tańca „Bohema”. Na scenie pojawiła się Karolina Andrejczuk, której towarzyszył Piotr Tamborski przy akompaniamencie fortepianu. 

W dalszej części wystąpił duet Marek i Jakub, który swoją muzyką wywołał wspomnienia z młodości małżeństw obchodzących swoje święto. 

Jednym z najbardziej widowiskowych momentów uroczystości był polonez, któremu na czele stanęła pani burmistrz Słodownik oraz przewodniczący Cholewczyński. 

Słodki finał

Na zakończenie uroczystości, nie mogło zabraknąć tortu. Ten słodki akcent był doskonałym podsumowaniem pełnego emocji i radości wydarzenia, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Wszyscy zgromadzeni z lampką szampana zaśpiewali tradycyjne „Sto lat”, co dodatkowo podkreśliło doniosłość tej chwili.

Złote gody to niezwykłe święto, które przypomina nam o wartości miłości, wierności i wspólnego przeżywania życia. Uroczystości w Collegium Polonicum w Słubicach były pięknym dowodem na to, że warto pielęgnować te wartości i celebrować je w gronie najbliższych.

Wszystkim jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia dalszych lat pełnych zdrowia, miłości i szczęścia.