W miniony weekend Górzyca stała się areną pełną emocji, wyzwań i sportowej rywalizacji, dzięki kolejnej edycji Runmageddon Kids. W zawodach wzięły udział zarówno maluszki, jak i dzieci do 16 roku życia, a dodatkowym bonusem był bieg rodziców. To  wydarzenie przyciągnęło uczestników z powiatu słubickiego i Kostrzyna nad Odrą, tworząc superatmosferę sportowego święta.

Trudne przeszkody i niezapomniane emocje

Tegoroczna trasa była wyjątkowo wymagająca. Młodzi uczestnicy musieli zmierzyć się z licznymi przeszkodami, w tym czołganiem pod oponami, zjazdem z dmuchanej zjeżdżalni zasilanej wodą przez strażaków, wspinaczką i skokami nad różnorodnymi przeszkodami. Z roku na rok poziom trudności wzrasta, co nie odstrasza, a wręcz przyciąga coraz większą liczbę śmiałków, pragnących sprawdzić swoje siły i wytrzymałość.

Uroczyste otwarcie i sportowe zmagania

Impreza została uroczyście otwarta przez dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Małgorzatę Gniewczyńską. Wszystko bacznie obserwował wójt Górzycy, Tomasz Stupienko, który z dumą podziwiał młodych sportowców pokonujących kolejne wyzwania.

– To moja pierwsza taka impreza w roli wójta i jestem zadowolony, że tegoroczna edycja Runmageddon Kids Górzyca cieszyła się takim zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy i okolic. Pogoda dopisała a do tego tor był uatrakcyjniony dmuchaną zjeżdżalnią z wodą. Miłym akcentem na zakończenie był udział rodziców w zmaganiach na torze przeszkód, choć i tak zaliczali go wcześniej wspierając swoje dzieci – mówi wójt Stupienko. 

W trakcie trwania biegów odbył się także turniej piłki plażowej, w którym udział wzięły cztery drużyny: Roztentygowywacze Słońsk, Agrafka Chartów, Łukasz i Filip – Górzyca oraz Michał i Bartek. Zwyciężyła drużyna ze Słońska. 

Atrakcje dla najmłodszych i charytatywne stoisko dla Michała Kotowskiego

Najmłodsi uczestnicy mieli okazję bawić się na dmuchańcach, a także delektować się pysznymi lodami i goframi. Na miejscu nie zabrakło również stoiska Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie można było kupić przepyszne ciasta i napić się aromatycznej kawy. Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony na rehabilitację mieszkańca Górzycy, Michała Kotowskiego, co dodatkowo podkreśliło charytatywny charakter imprezy.

Coraz większe wyzwania

Runmagedoon Kids w Górzycy to wydarzenie, które z każdym rokiem zyskuje na popularności. Coraz trudniejsze przeszkody stanowią wyzwanie, które przyciąga zarówno młodych sportowców, jak i ich rodziców. Wspólna zabawa, rywalizacja i wsparcie charytatywne sprawiają, że jest to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w gminie.

Tegoroczna edycja Runmageddon Kids w Górzycy była pełna niezapomnianych emocji, sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy. Dzięki zaangażowaniu organizatorów, uczestników oraz wsparciu lokalnej społeczności, udało się stworzyć wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję tego wyjątkowego biegu, który nie tylko sprawdza umiejętności sportowe, ale również integruje społeczność i wspiera potrzebujących.

Imprezę poprowadzili: Krzysztof Cieśla, Filip Lewicki i Anzhelika Liubarska.

Fot. I Love Słubice

ZOBACZCIE GALERIĘ ZDJĘĆ Z RUNMAGEDOON