W dniu 10 czerwca 2024r. w Przedszkolu Samorządowym nr 3 „Miś Uszatek” w Słubicach odbyła się już VII Gminna Olimpiada Języka Angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym pn. „Happy English”. Współorganizatorem Olimpiady jest Szkoła Językowa „Alex” w Słubicach.

Na nasze zaproszenie odpowiedziały 2-osobowe drużyny z Przedszkola Samorządowego nr 1 „Jarzębinka” w Słubicach, Przedszkola Samorządowego nr 2 „Pinokio” w Słubicach, Przedszkola Samorządowego nr 3 „Miś Uszatek” w Słubicach, Przedszkola Samorządowego nr 4 „Krasnal Hałabała” w Słubicach, NIepublicznego Przedszkola „Kraina Radości” w Słubicach, Niepublicznego Przedszkola „Fun Factory. Edukacja i Zabawa” oraz Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Golicach.

Zakres wiedzy i umiejętności obejmował: kolory, członków rodziny, zabawki, części ciała, części garderoby, zwierzęta, owoce i warzywa, emocje, liczby (1-10) oraz proste komendy i gesty.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

W jury zasiadały p. Natalia Brzezińska-Szołtun z Fundacji na rzecz Collegium Polonicum w Słubicach oraz Karolina Pilarek ze Szkoły Językowej „Alex” w Słubicach.

Olimpiadę prowadziły p. Katarzyna Jurkowska i p. Khrystyna Yur ze Szkoły Językowej „Alex”. Zwyciężyła drużyna z Niepublicznego Przedszkola „Kraina Radości”, która odebrała nagrodę główną. Pozostałe dzieci biorące udział w konkursie także otrzymały upominki i dyplomy. Organizatorkami olimpiady w przedszkolu były p. Aneta Supranowicz i p. Agnieszka Jurewicz z PS3 Słubice.

Źródło: Przedszkole samorządowe „Miś Uszatek”