Grafika: Ilovesłuibce

Organizatorzy serdecznie zapraszają na drugą odsłonę nocnego, pieszego zwiedzania i odkrywanie piękna historii urokliwej Cybinki, które odbędzie się 14 czerwca. Na uczestników czeka nowa trasa, ciekawe miejsca, fascynujące historie i dyskusje, a na zakończenie – prezentacja przy ognisku.

Tak Wygląda Moje Miasto NOCĄ

Wydarzenie jest częścią większego cyklu/projektu pod nazwą „Tak wygląda moje miasto NOCA”. Jest to cykl imprez promujących odkrywanie historii i ciekawostek regionalnych, organizowany w każdej gminie powiatu słubickiego. Współpraca i wsparcie włodarzy poszczególnych gmin umożliwia realizację tego projektu.

Program Wydarzenia

Każda impreza polega na nocnym, pieszym spacerze, podczas którego uczestnicy poznają historię i zabytki danej miejscowości. W trakcie spaceru przeprowadzane będą różne quizy i zagadki, nagradzane specjalnie przygotowanymi na tę okoliczność gadżetami. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć ilustracje, zdjęcia i pocztówki przedstawiające omawiane miejsca. Na zakończenie wydarzenia rozlosowane zostaną dodatkowe upominki, w tym oryginalne przedwojenne widokówki.

Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą latarek lub lampek.

Dla Kogo?

Impreza jest otwarta dla każdego, bez zapisów i całkowicie bezpłatna. Osoby nieletnie mogą wziąć udział tylko pod opieką dorosłych opiekunów.

Na zakończenie każdej imprezy odbędzie się ognisko z kiełbaskami, przy którym zaprezentowana zostanie multimedialna prezentacja ukazująca historię oraz największe walory gmin.

Harmonogram i Kontakt

Szczegółowy harmonogram imprez w poszczególnych gminach zostanie podany wkrótce. Organizatorzy serdecznie zapraszają wspólnie z włodarzami wszystkich gmin powiatu słubickiego: Markiem Kołodziejczykiem, Sławomirem Dudzisem, Stanisławem Kozłowskim, Marzeną Słodownik i Tomaszem Stupienko do uczestnictwa, nie tylko w swojej miejscowości, ale także w pozostałych.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 608 750 175.