Słubicki Kościół Boży w Chrystusie, który ma swą siedzibę przy ul. Paderewskiego 24 zaprasza wszystkich na Piknik Rodzinny. Piknik odbędzie się w sobotę 6 lipca na pl. Bohaterów w godz. 12-16.

Gościem specjalnym będzie występ berlińskiego chóru gospel „Gospel Worship Team” . Jednak to nie koniec atrakcji.

– Przewidujemy także coś ciekawego i dla dzieci, i dorosłych. Dla tych pierwszych będzie dmuchaniec, stanowisko malowania buziek, a dla wszystkich konkursy z nagrodami, słodkie niespodzianki, a także kilka innych.- wymienia lider kościoła Pastor Gregory Furman.

Takiego wydarzenia w naszym mieście jeszcze nie było dlatego warto wybrać się w tym dniu na pl. Bohaterów. Warto dodać, że od kilku miesięcy członkowie kościoła aktywnie uczestniczą w tzw. ulicznej ewangelizacji. Do tego dzięki wsparciu Gminy Słubice w 2024 roku odbędzie się szereg działań w ramach złożonych ofert. Jednak o tym będziemy informować już niebawem.

Fot. Archiwum kościoła

Kilka słów o naszym Kościele

DOM WOLNOŚCI KOŚCIÓŁ BOŻY W CHRYSTUSIE W SŁUBICACH powstał w 2018 roku. Od samego początku aktywnie uczestniczył w życiu społecznym Gminy Słubice. Oprócz posługi Słowa Bożego dla członków i sympatyków Kościoła bardzo ważnym aspektem naszej działalności jest wspieranie potrzebujących mieszkańców całej gminy Słubice, zarówno wierzących jak i niewierzących, w tym szczególnie uzależnionych od narkotyków i innych uzależnień behawioralnych.

Kościół jest otwarty dla wszystkich chętnych i potrzebujących pomocy. Już na samej ulicy Paderewskiego członkowie spotykają się z osobami uzależnionymi głównie od narkotyków. Często w kościele pojawiają się również osoby z innymi uzależnieniami behawioralnymi, np.: seksoholizm, zakupoholizm, uzależnienie od hazardu, kompulsywne objadanie się, pracoholizm, siecioholizm (uzależnienie od komputera i Internetu).

– Co prawda nie mamy wśród członków naszego kościoła psychologów i terapeutów, ale zawsze takie osoby wysłuchamy, porozmawiamy i skierujemy do odpowiednich miejsc w naszej gminie – mówi Robert Tomczak, członek kościoła.

Członkowie Kościoła mają duże doświadczenie w pomocy osobom potrzebującym. Cyklicznie prowadzone są akcje i spotkania z takimi osobami zarówno w siedzibie Kościoła jak i poza nim.

Aktywnie uczestniczą w warsztatach i spotkaniach prowadzonych przez inne podobne kościoły, oraz grupy, stowarzyszenia świeckie mające podobne  cele. Cały czas (przynajmniej raz w tygodniu) odbywają się również spotkania członków Kościoła, ich rodzin, a także innych osób. Prowadzona jest również ewangelizacja na terenie Słubic skierowana głównie do osób potrzebujących pomocy, rozmowy, a także szukających Boga.

Źródło: Informacja prasowa