Fot. Gmina Słubice

W Urzędzie Miejskim w Słubicach burmistrzyni Marzena Słodownik oraz Magdalena Ciszek-Kozłowska, prezeska firmy Promet Cargo, wręczyły symboliczny voucher Małgorzacie Szmelter ze Słubic. Małgorzata wygrała naszą licytację i dzięki temu spędzi z rodziną dzień na planie serialu „Na Wspólnej”.

Dzień pełen niespodzianek dla Michałka

Licytacja była jedną z wielu niespodzianek przygotowanych dla 4-letniego Michałka Bienia z okazji Dnia Dziecka. 4 czerwca Michałek, cierpiący na dystrofię mięśniową Duchenne’a, odwiedził Urząd Miejski w Słubicach w towarzystwie mamy i babć. Terapia genowa, jedyna szansa na uratowanie życia chłopca, kosztuje około 15 milionów złotych.

Zbiórka pieniędzy na leczenie Michałka

Całe miasto zaangażowało się w pomoc dla Michałka i jego rodziny. Fundacja Siepomaga prowadzi zbiórkę, która dotychczas zgromadziła ponad 4 miliony złotych. Mimo to, kwota ta wciąż jest niewystarczająca, aby sfinansować kosztowną terapię.

Burmistrzyni Marzena Słodownik postanowiła nagłośnić zbiórkę poza granicami miasta, zwiększając szanse na uzbieranie potrzebnej kwoty. Media licznie odpowiedziały na zaproszenie, relacjonując spotkanie z Michałkiem 4 czerwca.

Wsparcie ambasadorek akcji

Dwie wyjątkowe ambasadorki, Magdalena Ciszek-Kozłowska oraz znana wokalistka Sara James, wspierały naszą akcję. Dzięki Magdalenie Ciszek-Kozłowskiej na licytację trafił dzień na planie serialu „Na Wspólnej”. Aukcja rozpoczęła się dzień po spotkaniu i trwała do 15 czerwca, przynosząc Michałkowi 5 tysięcy złotych.

Zwycięzcy licytacji

W licytacji wzięło udział 10 osób, a zwyciężyła Małgorzata Szmelter ze Słubic. Razem z córką Antoniną i mężem Pawłem Lewandowskim spędzą dzień na planie popularnego serialu, poznając ekipę filmową i znanych aktorów.

  • „Często wspieram różne akcje charytatywne, bo życie wiele mi dało i uważam, że jestem zobowiązana dać też coś innym od siebie” – powiedziała Małgorzata Szmelter, która z mężem prowadzi firmę PAW MEBLE w Słubicach.

Magdalena Ciszek-Kozłowska oraz burmistrzyni Marzena Słodownik wyraziły ogromną wdzięczność za wsparcie. – „Serce rośnie jak widzi się tyle życzliwości” – mówiła burmistrzyni Słubic.

Jak możesz pomóc?

Każdy, kto chciałby wesprzeć zbiórkę na leczenie Michałka, może wpłacić pieniądze na konto Fundacji Siepomaga:

Dane do przelewu:

  • Siepomaga
  • Pl. Władysława Andersa 3
  • 61-894 Poznań

Numer rachunku:

  • 38 2490 1028 3587 1000 0031 8808

Tytułem: Darowizna Michał

Link do zbiórki

Źródło : Gmina Słubice