Fot. Czytelnik

Byłem dzisiaj na tyłach stadionu i chciałem zobaczyć, jak postępują prace na basenie. Niestety zobaczyłem, że na budowie nikogo nie ma. Co tu się dzieje? Właściwie to powinno być skończone za miesiąc, a wcale na to nie wygląda… – pisze do nas Czytelnik. Jak wygląda sytuacja? Pytamy gminę.

W ostatnich dniach otrzymaliśmy zapytanie od naszego Czytelnika dotyczące postępu prac remontowych na basenie znajdującym się na terenie SOSiR. Czytelnik, który postanowił osobiście sprawdzić stan budowy, zgłosił nam, że na placu budowy nie zauważył żadnych pracowników. Co tu się dzieje? – pyta.

Problemy z terminowością
Umowa z firmą wykonawczą Moris Polska sp.z.o o została zawarta 23 września ubiegłego roku na kwotę ponad 14 mln zł brutto. Inwestycja miała być skończona w ciągu 10 miesięcy, co oznaczało, że basen powinien być oddany do użytku w lipcu tego roku. Jak przedstawił na ostatniej sesji dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (SOSiR) w Słubicach, Ryszard Chustecki, prace do kwietnia przebiegały zgodnie z harmonogramem. Niestety, w maju zaczęły się poważne opóźnienia.

Problemy z dostępnością materiałów i inne komplikacje

W maju prezes SOSiR Krzysztof Murdza zwrócił się pismem do wykonawcy z zapytaniem o zagrożenia terminu realizacji inwestycji. Dzień później wykonawca odpowiedział, tłumacząc, że na rynku brakuje produktów potrzebnych do wykończenia prac. Zadeklarowali również, że prace zostaną ukończone w listopadzie. Dodatkowo firma wyjaśniła, iż jest mocno zaangażowana w przygotowania obiektów na przyszłe igrzyska olimpijskie, co również przyczyniło się do opóźnień.

Odpowiedź gminy
Na nasze pytania dotyczące aktualnej sytuacji odpowiedziała rzeczniczka gminy Beata Bielecka, która wyjaśniła, że wykonawca złożył wniosek o przedłużenie terminu zakończenia prac do 19 grudnia.

– Wykonawca zgłosił trudności, które uniemożliwiły realizację prac zgodnie z pierwotnym harmonogramem – tłumaczy. – W związku z tym na pewno w tym roku latem basen nie będzie czynny.

Może za rok
Mamy nadzieję, że prace remontowe zakończą się bez dalszych opóźnień i już w przyszłym sezonie letnim będziemy mogli cieszyć się nowoczesnym i bezpiecznym obiektem.

Będziemy na bieżąco informować  o postępach prac oraz o wszelkich zmianach dotyczących terminu zakończenia remontu.