W szybką podróż do szpitala na porodówkę wybrała się 40- letnia kobieta, która nie była mieszkanką powiatu słubickiego. Kiedy podczas podróży źle się poczuła, wysiadła na stacji kolejowej w Rzepinie. Tam siadając na ławce odeszły jej wody płodowe. Kobieta podróżowała z malutką, półtoraroczną córeczką. Całą sytuację zauważyli czujni słubiccy dzielnicowi, którzy od razu pośpieszyli kobiecie na pomoc. Liczyła się każda minuta, ponieważ kobieta już rodziła, pilnie została zabrana przez Zespół Pogotowia i przetransportowana do szpitala w Sulęcinie. Dziecko kobiety zostało pod opieką naszych dzielnicowych do przyjazdu kolejnej karetki.

Do zdarzenia doszło na dworcu PKP w Rzepinie. Tam słubiccy dzielnicowi patrolowali teren. W pewnym momencie zauważyli kobietę na ławce, która traciła siły, a przy niej stał wózek z małym dzieckiem. Policjanci bez namysłu podbiegli do kobiety.

W samą porę przyjechał też Zespół Pogotowia Ratunkowego. Kobiecie odeszły wody płodowe na ławce, na której odpoczywała. Policjanci szybko ustalili, że jest to 40 -letnia kobieta, która potrzebuje pilnej pomocy. Podróżowała z Niemiec a na stacji PKP w Rzepinie miała się przesiąść do innego pociągu. Jednak jej podróż została przerwana przez niezaplanowany poród. Na szczęście miał on szczęśliwy finał. Kobieta na czas trafiła w bezpieczne ręce, a jej małą córeczką zaopiekowali się policjanci, aż do przyjazdu kolejnej karetki.

Dzięki tak szybkiej i sprawnej akcji, mama spieszącego się na świat maleństwa mogła się skupić na bezpiecznym porodzie. Małą córeczką rodzącej zaopiekowali się nasi dzielnicowi, aż do przyjazdu kolejnej karetki.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Dziecko było otoczone fachową opieką i bardzo dobrze czuło się w towarzystwie policjantów. Ta niecodzienna interwencja dokładnie obrazuje czujność i empatię jaką wykazali się funkcjonariusze.

Policjanci nie tylko starają się ujawniać sprawców przestępstw i wykroczeń ale widzą sytuacje, w których inni potrzebują pilnej pomocy ratującej zdrowie i życie.

Autor: starszy aspirant Ewa Murmyło
Komenda Powiatowa Policji w Słubicach