Dominika Podhajecka ponownie udowodniła, że jest jedną z czołowych juniorek w polskim tenisie. Na Mistrzostwach Polski Juniorek, które odbyły się w Gdańskiej Akademii Tenisowej, Dominika zdobyła srebrny medal w grze podwójnej oraz dotarła do ćwierćfinału w singlu.

Sukcesy w Grze Podwójnej

W deblu Dominika występowała w parze z Amelią Paszun z AZS Poznań. Dzięki wysokiemu rozstawieniu (nr 1) duet miał wolną pierwszą rundę, co pozwoliło im na spokojne przygotowania do dalszych gier. W ćwierćfinale Dominika i Amelia pokonały Maję Nieradzik i Kingę Wahl-Maniecką (Górnik Bytom) 6:4, 6:3. Następnie, w półfinale, nasze tenisistki zwyciężyły nad Niką Hurkacz (siostra Huberta Hurkacza – COME-ON TENNIS CLUB Wrocław) i Sarą Husar (Klub Tenisowy Kubala Ustroń) 6:2, 6:2.

W finale para Podhajecka/Paszun musiała uznać wyższość Mai Pawelskiej i Anny Kmiecik (Górnik Bytom), przegrywając po zaciętym meczu 3:6, 4:6. Mimo to, srebrny medal jest kolejnym cennym trofeum w kolekcji Dominiki.

Walka w Grze Singlowej

W singlu Dominika również pokazała swoją klasę. W pierwszej rundzie bez problemów pokonała Julię Sierhej (UKS Piątki Wałcz) 6:0, 6:0. W drugiej rundzie wygrała z Victorią Kapcia (Klub Tenisowy GAT Gdańsk), która obecnie reprezentuje Szwecję na arenie międzynarodowej, wynikiem 6:1, 6:2.

Ćwierćfinał okazał się być wyzwaniem nie tylko ze względu na rywalkę, którą była waleczna Magdalena Baniak (BKT Advantage Bielsko-Biała), ale także z powodu problemów zdrowotnych. Dominika zmagała się z bolesnymi skurczami, co niestety wpłynęło na wynik meczu. Po trzech setach (1:6, 6:4, 2:6) musiała uznać wyższość Baniak, która później awansowała do finału.

Podsumowanie

Dominika Podhajecka ponownie potwierdziła, że jest jednym z największych talentów polskiego tenisa juniorskiego. Srebrny medal w deblu i ćwierćfinał w singlu to dowód na jej niezwykłe umiejętności i determinację. Gratulujemy Dominice i życzymy dalszych sukcesów na korcie!

Autor: Daniel Podhajecki