W dniach od 25 czerwca do 4 lipca 2024 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubice odbyły się inspirujące zajęcia dla dzieci, zatytułowane „Wakacje z Nelą Małą Reporterką”. Każde spotkanie miało unikalną tematykę inspirowaną książkami z serii „Nela Mała Reporterka”, co przyniosło uczestnikom niezapomniane wrażenia.

Podróż na Wyspę Rajskich Ptaków

Pierwszego dnia dzieci wyruszyły w fascynującą podróż na wyspę rajskich ptaków, zainspirowaną dziesiątą częścią serii o Neli. Kolorowe relacje z podróży stały się inspiracją do zabaw oraz twórczości plastycznej. Młodzi uczestnicy stworzyli przepiękne, barwne ptaki, którymi udekorowali biblioteczną strefę relaksu. Kolorowe leżaki rozstawione pod ogromnym parasolem i lewitujące w powietrzu ptaki pozwoliły wszystkim poczuć się jak na rajskiej wyspie.

Podróże do Afryki, Etiopii i Tajlandii

Kolejne spotkania przeniosły dzieci do serca Afryki, Etiopii oraz Tajlandii. Wspaniałe opowieści zawarte na stronach książek Neli rozbudziły w uczestnikach chęć podróżowania, dostarczając im wielu wrażeń i sporej dawki wiedzy. Dzieci oczami wyobraźni zobaczyły dostojne słonie, dzikie tygrysy i magiczne zachody słońca.

Nauka Programowania z Robotami Photon

W trakcie zajęć dzieci miały również okazję uczyć się programowania z wykorzystaniem robotów Photon, tworząc proste programy. Zabawa i nauka z wykorzystaniem tabletów pobudziła logiczne myślenie i wyobraźnię. Z pomocą robota dzieci dotarły do ukrytego w butelce listu, który dostarczył wskazówek, jak odnaleźć zaginiony skarb. Lśniące diamenciki, będące nagrodą, pozwoliły stworzyć dekoracyjne obrazki, które ucieszyły wszystkich młodych podróżników.

Kreatywność i Zabawa

Wszystkie spotkania były niezwykle kreatywne i twórcze. Dzieci wykonały barwne, afrykańskie maski oraz przepiękne zachody słońca. Powstałe prace można podziwiać w oddziale słubickiej biblioteki. Na wszystkich uczestników czekały drobne upominki i gadżety w postaci baniek mydlanych, które podczas zabaw na świeżym powietrzu wypełniły biblioteczny ogród.

Podsumowanie

Dzięki przygotowanym propozycjom dzieci spędzające wakacje w domu mogły wypełnić swój wolny czas twórczością, ciekawą książką, podróżami oraz przyjemną i wesołą zabawą w gronie przyjaciół. Organizatorzy dziękują za wspaniałe spotkania, uśmiech, radość i niezwykłą energię!

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia w bibliotece!

Zespół Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Słubice