Do niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę (7 września) w Słubicach. Z informacji uzyskanych przez dyżurnego wynikało, że życie 26-latka przebywającego na terenie miasta jest zagrożone. Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej interwencji słubickich policjantów, 26-latek, który potrzebował pomocy, otrzymał ją na czas. Policjanci bardzo szybko odnaleźli mężczyznę i przekazali go załodze karetki pogotowia. Ratownicy medyczni natychmiast zabrali mężczyznę do szpitala, gdzie jego życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.
Ratowanie życia ludzkiego policjanci mają wpisane w obowiązki. Tym razem bardzo dobre rozpoznanie terenu i szybka interwencja słubickich policjantów, pozwoliła na uratowanie życia 26-latka. Dyżurny słubickiej komendy otrzymał w sobotę (7 września) informację o mężczyźnie, który prawdopodobnie potrzebuję pomocy. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol policjantów. Za portem rzecznym na wale w Słubicach, funkcjonariusze zauważyli siedzącego pod drzewami 26-latka. Mundurowi podbiegli do mężczyzny, który półświadomy poinformował ich, że potrzebuje pomocy. Jak się okazało, tym młodym człowiekiem jest 26-letni mężczyzna, który nie jest mieszkańcem naszego powiatu. Wybierał się w dalszą podróż za granicę, jednak wysiadając z pociągu w Słubicach, postanowił napisać do rodziny, co pozwoliło ustalić jego lokalizację. Dzięki sprawnemu działaniu słubickich policjantów udało się odnaleźć i ocalić życie młodego człowieka.
Policjanci przekazali 26-latka załodze karetki pogotowia. Ratownicy medyczni natychmiast zabrali mężczyznę do szpitala, gdzie jego życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Dzięki natychmiastowej reakcji dyżurnego i słubickich policjantów kolejny raz udało się zapobiec niebezpiecznej sytuacji.
Pamiętaj! Nie jesteś sam!
Jeśli czujesz się źle, masz zdecydowanie przedłużający się zły nastrój, obniżoną samoocenę i myśli, że masz wszystkiego dosyć poproś o pomoc!
Pamiętaj! Gdy widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy, natychmiast dzwoń pod numer alarmowy 112!
Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub wesprzeć innych w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:
800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
800 70 22 22 – Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie psychicznym
112 – numer alarmowy
Autor: starszy aspirant Ewa Murmyło
Komenda Powiatowa Policji w Słubicach