Memoriał Ewy Czajkowskiej 2026 za nami. 30 maja w hali sportowej w Kowalowie odbył się Memoriał Ewy Czajkowskiej. W turnieju uczestniczyły drużyny ze Słubic, Gorzowa Wielkopolskiego, Świebodzina, Zielonej Góry, Lubrzy oraz Kowalowa. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy VI-V oraz klasy IV i młodsi.

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali dyrektor Lidia Roszak oraz trener Andrzej Nowakowski. Przed rozpoczęciem rozgrywek delegacja KS Iskra Kowalów złożyła kwiaty na grobie Ewy Czajkowskiej.

W kategorii klas VI-V zwyciężyła drużyna SP nr 7 Świebodzin. Drugie miejsce zajęła KS Iskra Kowalów, trzecie UKS Jedynka Słubice, a czwarte UKS Szczypiorniak Zielona Góra.

Klasyfikacja końcowa:

  1. SP nr 7 Świebodzin
  2. KS Iskra Kowalów
  3. UKS Jedynka Słubice
  4. UKS Szczypiorniak Zielona Góra

Najlepszą zawodniczką turnieju została Małgorzata Zagajewska z KS Iskra Kowalów. Tytuł najlepszej bramkarki otrzymała Zuzanna Łęcka ze Szczypiorniaka Zielona Góra. Wyróżnienie w drużynie Iskry Kowalów trafiło do Amelii Pomockiej.

W rywalizacji klas IV i młodszych pierwsze miejsce wywalczył UKS Miś Gorzów. Drugą lokatę zajęli Zjednoczeni Lubrza, trzecią UKS Jedynka Słubice, czwartą Iskra Kowalów Czarna, a piątą Iskra Kowalów Biała.

Klasyfikacja końcowa:

  1. UKS Miś Gorzów
  2. Zjednoczeni Lubrza
  3. UKS Jedynka Słubice
  4. KS Iskra Kowalów Czarna
  5. KS Iskra Kowalów Biała

Najlepszą zawodniczką tej kategorii została Julia Czerwińska ze Zjednoczonych Lubrza. Tytuł najlepszej bramkarki otrzymała Zuzanna Łęcka z UKS Jedynka Słubice. Wśród wyróżnionych zawodników znalazł się również Franciszek Kołodziński reprezentujący Iskrę Kowalów.

Podczas całego dnia nie brakowało sportowych emocji, zaangażowania i dobrej atmosfery. Szczególne uznanie należało się najmłodszym uczestnikom turnieju, którzy mimo młodego wieku z dużą odwagą i ambicją rywalizowali z bardziej doświadczonymi przeciwnikami.

Nagrody i wyróżnienia wręczyli Grażyna i Tadeusz Śliwińscy, rodzice Ewy Czajkowskiej. Organizatorzy dziękują wszystkim drużynom, trenerom, rodzicom, wolontariuszom, sponsorom oraz kibicom za obecność i wspólne stworzenie atmosfery godnej memoriału.