Memoriał Ewy Czajkowskiej 2026 za nami. 30 maja w hali sportowej w Kowalowie odbył się Memoriał Ewy Czajkowskiej. W turnieju uczestniczyły drużyny ze Słubic, Gorzowa Wielkopolskiego, Świebodzina, Zielonej Góry, Lubrzy oraz Kowalowa. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy VI-V oraz klasy IV i młodsi.
Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali dyrektor Lidia Roszak oraz trener Andrzej Nowakowski. Przed rozpoczęciem rozgrywek delegacja KS Iskra Kowalów złożyła kwiaty na grobie Ewy Czajkowskiej.
W kategorii klas VI-V zwyciężyła drużyna SP nr 7 Świebodzin. Drugie miejsce zajęła KS Iskra Kowalów, trzecie UKS Jedynka Słubice, a czwarte UKS Szczypiorniak Zielona Góra.
Klasyfikacja końcowa:
- SP nr 7 Świebodzin
- KS Iskra Kowalów
- UKS Jedynka Słubice
- UKS Szczypiorniak Zielona Góra
Najlepszą zawodniczką turnieju została Małgorzata Zagajewska z KS Iskra Kowalów. Tytuł najlepszej bramkarki otrzymała Zuzanna Łęcka ze Szczypiorniaka Zielona Góra. Wyróżnienie w drużynie Iskry Kowalów trafiło do Amelii Pomockiej.
W rywalizacji klas IV i młodszych pierwsze miejsce wywalczył UKS Miś Gorzów. Drugą lokatę zajęli Zjednoczeni Lubrza, trzecią UKS Jedynka Słubice, czwartą Iskra Kowalów Czarna, a piątą Iskra Kowalów Biała.
Klasyfikacja końcowa:
- UKS Miś Gorzów
- Zjednoczeni Lubrza
- UKS Jedynka Słubice
- KS Iskra Kowalów Czarna
- KS Iskra Kowalów Biała
Najlepszą zawodniczką tej kategorii została Julia Czerwińska ze Zjednoczonych Lubrza. Tytuł najlepszej bramkarki otrzymała Zuzanna Łęcka z UKS Jedynka Słubice. Wśród wyróżnionych zawodników znalazł się również Franciszek Kołodziński reprezentujący Iskrę Kowalów.
Podczas całego dnia nie brakowało sportowych emocji, zaangażowania i dobrej atmosfery. Szczególne uznanie należało się najmłodszym uczestnikom turnieju, którzy mimo młodego wieku z dużą odwagą i ambicją rywalizowali z bardziej doświadczonymi przeciwnikami.
Nagrody i wyróżnienia wręczyli Grażyna i Tadeusz Śliwińscy, rodzice Ewy Czajkowskiej. Organizatorzy dziękują wszystkim drużynom, trenerom, rodzicom, wolontariuszom, sponsorom oraz kibicom za obecność i wspólne stworzenie atmosfery godnej memoriału.








































































































































