fbpx

Trening siłowy – korzyści sylwetkowe

Chciałbyś regularnie ćwiczyć, bo wiesz, że tylko z pomocą ćwiczeń będziesz w stanie porządnie zadbać o swoją sylwetkę, ale wymawiasz się tym, że nie masz czasu na częste treningi? Słowo „wymawiasz” nie pojawiło się tu bez powodu. Brak czasu zwykle jest bowiem najprostszą i najzwyklejszą wymówką. Nawet jeżeli rzeczywiście go nie masz, jesteś w stanie pracować nad swoją sylwetką i z miesiąca na miesiąc wyraźnie ją poprawiać. Pomoże ci w tym… siłownia. 

Nawet w bardzo napiętym grafiku, wypełnionym od rana do wieczora przeróżnymi zadaniami, zawsze znajdziesz miejsce na wykonanie dwugodzinnych treningów w tygodniu. Taka ilość w zupełności ci wystarczy. Nie musisz ćwiczyć codziennie, by osiągnąć swój cel. Oczywiście im częściej trenujesz, tym lepsze są efekty, ale skoro na to nie możesz sobie pozwolić, wykorzystaj przynajmniej ten czas, który jest ci dany. Nawet dwa godzinne treningi siłowe w tygodniu potrafią okazać się bardzo efektywne. Pamiętaj tylko, by za każdym razem wykonywać je na sto procent. Nigdy sobie nie odpuszczaj. Na siłownię staraj się też nie zabierać ze sobą telefonu komórkowego, by się nie rozpraszać i nie robić zbyt długich przerw między kolejnymi ćwiczeniami.

Trening siłowy jest natomiast jednym z absolutnie najlepszych narzędzi do kształtowania sylwetki. Bieganie, aerobik czy inne formy wysiłku cardio w żadnym wypadku nie mogą się z nim nawet równać. Tylko porządne obciążenie pozwoli ci na budowanie mięśni, które przepięknie ukształtują całą twoją sylwetkę. Pamiętaj jednak, że siłownia zawsze musi iść w parze z dobrą dietą. Skoro zaczynasz dbać o swoje ciało, zadbaj o nie także od wewnątrz. Przede wszystkim zdrowo się odżywiaj, ale też pamiętaj o włączeniu do diety optymalnej ilości białka – podstawowego budulca mięśni. Dbaj też o regenerację. Im częściej trenujesz, tym więcej musisz odpoczywać.

Dlaczego warto trenować na siłowni?

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Dawniej siłownia była miejscem w pewnym sensie zamkniętym dla przeciętnego człowieka. Uczęszczali na nią głównie sportowcy przygotowujący się do zawodów, a w tym głównie kulturyści odznaczający się naprawdę imponującą muskulaturą, której nie sposób było nie dostrzec. Ktoś, kto chciał ćwiczyć wyłącznie rekreacyjnie, raczej nie kierował się do takiego miejsca, a zaczynał biegać lub włączał sobie różne programy treningowe na telewizorze bądź jeszcze wcześniej w radiu. Czasy się jednak zmieniają i dzięki temu właśnie dziś siłownie są miejscami otwartymi na dosłownie wszystkich. Każdy, kto tylko chce, może od razu do nich zawitać. A coraz częściej robią to nie tylko panowie, ale również i panie.

Każdy człowiek może bowiem wiele zyskać na regularnym treningu siłowym. Każdy powinien wiedzieć, jak ważne jest to, by na co dzień być w ruchu, jednakże ten typ ruchu także ma znaczenie. Nie można porównywać zwykłych marszów do wielogodzinnych treningów siłowych. Te drugie są oczywiście znacznie cięższą i bardziej intensywną formą aktywności fizycznej, z czego wynika wiele korzyści. Ćwiczenia siłownie różnorako oddziałują na ciało. Zwykle wykonywane są w celu budowania masy mięśniowej, jednakże z ich pomocą można też rzeźbić i kształtować ciało, czyli spalać tkankę tłuszczową, jednocześnie odsłaniając ukrywającą się pod nią muskulaturę. Nawet u tych pań, którym nie zależy na wielkich bicepsach czy dużych pośladkach, trening siłowy świetnie się sprawdzi. W trakcie godzinnego wyciskania ciężarów można bowiem spalić dużo więcej kalorii niżeli podczas półtora godzinnego biegu. O ile oczywiście trening zostanie wykonany porządnie i dokładnie.

Bez wątpienia warto więc zapisać się na siłownię i zrobić to też po to, by poczuć wyjątkową atmosferę tego miejsca. Zupełnie inaczej ćwiczy się w klubie w towarzystwie innych ćwiczących osób, a inaczej samemu w domu. Widząc poczynania pozostałych ludzi, każdy od razu nabiera motywacji do tego, by dać z siebie jeszcze więcej. No a wtedy trening siłowy od razu staje się efektywniejszy.

Czytaj też: Jakie korzyści daje chodzenie?

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!