fbpx

POLICYJNA ESKORTA W TROSCE O ŻYCIE DZIECKA

W poniedziałek (10 października) funkcjonariusze słubickiej drogówki po raz kolejny udowadniają, że hasło „Chronimy i Pomagamy” ma wielowymiarowe znaczenie.

W trakcie pełnienia służby tym razem to ich zatrzymał kierujący samochodem osobowym marki Skoda, z którego wybiegł roztrzęsiony mężczyzna prosząc o pilotaż do Szpitala, ponieważ jego córeczka pilnie potrzebuje pomocy medycznej. Bez zastanowienia mundurowi zapewnili szybki i bezpieczny przejazd do celu.

Służba w Policji jest często nieprzewidywalna,  wymaga od policjanta podejmowania szybkich i słusznych decyzji. Jednak w sytuacji gdzie na szali stoi czyjeś życie i zdrowie- działamy intuicyjnie, jednak nasze działania  zawsze skierowane są na ratowanie życia i zdrowia ludzkiego. W poniedziałek kiedy spanikowany mężczyzna podbiegł do funkcjonariuszy pokazując na tylnym siedzeniu pojazdu swoją córeczkę, która wraz z mlekiem wypiła środek służący do odkamieniania czajnika policjanci bez chwili zawahania używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych  przystąpili do pilotażu zapewniając bezpieczny i szybki dojazd do Szpitala w Słubicach, gdzie czekała pomoc medyczna. W takich przypadkach liczy się każda chwila, gdyż spożyte środki chemiczne mogą zagrażać życiu i zdrowiu.

Dziewczynka wraz z tatą na szczęście do Szpitala dotarła na czas i jej zdrowiu już nic nie zagraża.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

aspirant Agnieszka Kaczmarek 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!