fbpx

11 listopada 2021 r. – 103. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Spotkajmy się na Placu Bohaterów…

Wielkimi krokami zbliżamy się do 103. Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wieczorem spotkamy się na Placu Bohaterów…

Będziemy świętować lokalnie, w sposób nieoczywisty. Po swojemu, międzysektorowo. Bo tworzymy artystyczne przesłanie na dzisiaj, w dobie przemian społecznych i kultywowania tradycji i tożsamości nas Polaków.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)
Podwieczorek z Niepodległą

Urodziny oznaczają wspólne świętowanie. A my zapraszamy na podwieczorek, gdzie będziemy częstować gości kawą i ciastem. Zapraszamy także Was do przygotowania wypieków – 11 listopada przyjdźcie na podwieczorek i weźcie świąteczne ciasto! Czekamy na Was o 17.15 na Placu Bohaterów.

Jestem Polsko, już jestem!

Zaśpiewamy, zagramy i zatańczymy, aby uczcić tak ważny dla nas Polaków dzień.. Nasz performance to głos lokalnych artystów, Zaprosimy szerokie grono artystów lokalnych do współpracy. Przedstawienie połączy – muzykę, taniec, śpiew, teatr i pantomimę. PERFORMANCE stworzony zostanie przez uczestników projektu, przez nich zaprojektowany, z przygotowaną autorską scenografią. Wszystko w podniosły, ale i radosny sposób. Nad całością czuwa Henryk Lechelt, choreograf i reżyser przedsięwzięcia, a także autor piosenek, które usłyszymy na Placu Bohaterów. W artystycznej przestrzeni zabrzmią słowa naszej lokalnej autorskiej piosenki:

Mam serce biało czerwone, do słońca twarz zwróconą,

Skrzydła Orła na plecach, lecę….

Najważniejsze tego dnia będzie przedstawienie artystycznej wizji Niepodległości. Takie przedsięwzięcia uskrzydlają i pokazują nasze rozumienie świata. Na koniec uroczystości zaplanowaliśmy Hymn Polski.

Autor: SMOK

Czytaj także: Wspólne obchody Dnia Niepodległości w Słubicach

Baner Brand Cy
Baner Brandmed 2
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Podcast Słubice