fbpx

310 osób objętych kwarantanną!Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem na niemieckiej hali w Grossbeeren

Informację na temat nowych zakażeń dostaliśmy od pracownika firmy. – Od ostatniego czasu, gdy media poinformowały o zakażeniach koronawirusem w niemieckiej firmie, doszły kolejne przypadki. Przybywają codziennie – mówi pracownik (zastrzega sobie anonimowość). – Dzisiaj zawrócone zostały wszystkie polskie autobusy z trzech zmian. Wszystkie dojeżdżające nimi osoby obowiązuje kwarantanna. 

Informację I Love Słubice potwierdza Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. – W sumie na tę chwilę 310 osób zostało objętych kwarantanną – mówi Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik prasowy LUW.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Autobusami, które kursowały z Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp. do niemieckiej hali pracowniczej w Grossbeeren dojeżdża na trzy zmiany mnóstwo ludzi z przygranicznych miejscowości.

– Już wczoraj zawrócili jeden autobus. Sanepid dzwonił do pracowników, by pozostali w domu na kwarantannie. Tym autobusem miała jechać kobieta zarażona wirusem – mówi jedna z pracownic.

Tę wiadomość również potwierdza nam rzeczniczka wojewody.

– To osoba zakażona z powiatu krośnieńskiego, która pracowała na niemieckiej hali – mówi A. Chmielińska – Ciepły.

Firma prosi o ostrożność

Firma komunikatem wewnętrznym poinformowała pracowników o nowych zakażeniach: „Dowiedzieliśmy się, że jeden z naszych kolegów oddziału został pozytywnie zdiagnozowany na obecność wirusa COVID-19. Pracownik przebywał na naszym oddziale ostatni raz 18 czerwca i nie przejawiał żadnych symptomów podczas trwania zmiany. Na skutek złego samopoczucia w następnych dniach osoba ta po rozmowie z lekarzem postanowiła poddać się testowi. Podczas przebywania na terenie zakładu pracownik przestrzegał zasad higieny (osłona ust, nosa, regularne mycie oraz dezynfekcja rąk itp.) oraz utrzymywała odpowiedni dystans od innych osób.”

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

W komunikacie firma przestrzega też pracowników, by w razie gorszego samopoczucia, gorączki i innych objawów pozostać w domu i zasięgnąć opinii lekarza.

Firma stawia wymogi. Dla bezpieczeństwa własnego jak i innych należy jadąc do pracy również samochodem zakładać maseczkę – dotyczy to każdego. W momencie, kiedy ktoś z firmy zobaczy w aucie pracowników bez maseczek, nie zostaną oni wpuszczeni na halę.

Na hali przy wejściach głównych znajdują się płyny do dezynfekcji. Na korytarzu jest kamera termowizyjna. Jak ktoś nie spojrzy w kamerę, od razu brany jest na bok i badana jest temperatura. Wejść można tylko w masce i jeśli praca jest z innymi ludźmi nie wolno jej zdjąć. Kto nie przestrzega tych zaleceń dostaje trzy upomnienia, a potem wypowiedzenie świadczenia pracy – dodaje jeden z naszych rozmówców pracujący na hali.

– Uważam że w sytuacji kiedy ten wirus ponosi ofiary śmiertelne i nie mamy dzisiaj skutecznych lekarstw to dotychczasowe środki ostrożności wprowadzone przez firmę mogą nie wystarczyć. Świadczą o tym nowe przypadki i osoby kierowane na kwarantanne – komentuje sytuację kolejny pracownik.

Covid 19 5073811 1920

Fot. Pixabay.com

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Podcast Słubice