fbpx

Aktywny Kalendarz Adwentowy w Słubicach!

Podobnie jak w latach ubiegłych, dwumiasto Słubice-Frankfurt nad Odrą zaprasza mieszkańców do wspólnego celebrowania czasu adwentu. Tak, jak w przeszłości, przez 24 dni, codziennie jakaś instytucja w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą będzie otwierać swoje drzwi proponując wspólne przygotowanie się do Bożego Narodzenia.

 

W tym roku na otwarciu kalendarza spotkamy się w Słubicach. 1 grudnia, o 16.00, w parku przy placu Przyjaźni, burmistrzowie Słubic i Frankfurtu: Mariusz Olejniczak i Rene Wilke, zaproszą mieszkańców dwumiasta do wspólnego przeżywania czasu adwentu. Okazji ku temu będzie wiele, a oferta jest tak różnorodna, że z pewnością każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

 

Będzie m.in. Adwentowe Jam Session, Bieg Mikołajkowy, czytanie polskich, ukraińskich i niemieckich opowieści świątecznych, a nawet szycie butów św. Mikołaja. W Słubicach zaprosimy m.in. na jarmark bożonarodzeniowy, we Frankfurcie powstanie szlak grzanego wina połączony z głosowaniem na najlepszy trunek i akcją charytatywną, słubicka biblioteka zaprosi na świąteczne bajanie, a w Kościele Mariackim będzie wspólne kolędowanie. Czas adwentu zakończymy tradycyjnie pasterką o północy 24 grudnia w kościele pw. Ducha Świętego w Słubicach.

 

Szczegółowy program znajduje się w załączniku.

Czytaj też: 3. Mikołajkowy Bieg Rodzinny 2021 ulicami Słubic, zapraszamy do dużej fotorelacji!

 

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!