fbpx

Biblioteczne podróże w czasie dobiegły końca(foto)

Akcja Zima 2023 w słubickiej bibliotece, to cykl spotkań „Podróż wehikułem czasu!”. Razem z bohaterką książki Elizy Piotrowskiej „Ciocia Jadzia w PRL-u”, dzieci przeniosły się w przeszłość i dowiedziały się, w jaki sposób ich rówieśnicy spędzali kiedyś czas na podwórku, czym był rubin i czy Frania to dziewczynka? W bibliotecznym Dziale Regionalnym dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć eksponatów, które jeszcze nie tak dawno były w codziennym użytku, a dzisiaj wzbudzają zdziwienie i zaciekawienie.

Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie, jak będzie wyglądała przyszłość 
i czy współczesne przedmioty zmienią swoje zastosowanie? Dzieci wykonywały prace plastyczne, nie zabrakło zabaw ruchowych, animacji i integracji.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

W przyszłość przeniosły nas zajęcia z programowania. Zabawy z grą edukacyjną „Scottie Go! Edu” oraz programowanie robotów PHOTON, dały dzieciom możliwość kreatywnej zabawy, pobudzającej logiczne myślenie i wyobraźnię. „Scottie Go! Edu” to innowacyjne połączenie multimedialnej aplikacji edukacyjnej w formie kursu podstaw programowania (dostosowanego do etapu szkoły podstawowej) z kartonowymi bloczkami do układania programów. Natomiast roboty PHOTON pozwoliły dzieciom praktycznie wykorzystać wiedzę i nabyte umiejętności.

Podczas ferii zaplanowano również spotkania z grupami uczniów, uczestniczącymi w półkoloniach Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 oraz z przedszkolakami. Zabraliśmy dzieci w podróż w przeszłość „wehikułem czasu”. Czytaliśmy książki, oglądaliśmy prezentacje multimedialne, odwiedzaliśmy biblioteczny Dział Regionalny 
oraz bawiliśmy się w gry podwórkowe. Dzieci poznały robota PHOTON „ZQ7”, 
który zaprezentował swoje umiejętności i już dziś zaprosił wszystkich na ciekawe lekcje biblioteczne, jakie niebawem pojawią się w ofercie słubickiej biblioteki.

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

Jest nam bardzo miło, że nasza propozycja „Ferie w bibliotece” cieszyła się dużym zainteresowaniem i frekwencją. Wszystkim dzieciom dziękujemy za ferie pełne uśmiechu, kreatywnej zabawy i moc dobrej energii! Do zobaczenia w bibliotece!

Zespół BPMiG w Słubicach

Czytaj także :

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!