fbpx
Home Aktualności Bramkarz Polonii Słubice musi przejść kosztowną operację. Potrzebna jest pomoc!

Bramkarz Polonii Słubice musi przejść kosztowną operację. Potrzebna jest pomoc!

by Renata Hryniewicz
D2809eaad7d3d853fb89b02559a8f558

Od zawsze reprezentował słubicką piłkę nożną stojąc na bramce drużyny MKS Polonia. Jest też świetnym trenerem grup młodzieżowych UKS Polonii Słubice. Mowa o Kubie Szewielińskim, którego piłka i praca z młodzieżą jest pasją. Niestety wszystkie plany bramkarza runęły w gruzach przez bardzo groźną kontuzję, której nabawił się 01 maja w meczu ligowym z Ilanką Rzepin. Żeby umożliwić jego powrót na boisko potrzebna jest kosztowna operacja. Pomożecie? 

Kuba od najmłodszych lat jest bramkarzem MKS Polonia Słubice, a po zdaniu matury postanowił zostać trenerem.

– Można powiedzieć, że urodziłem się z piłką przy nodze. Odkąd zacząłem chodzić nie rozstawałem się z piłką, a przygodę w klubie rozpocząłem w wieku 7 lat, oczywiście w UKS Polonii Słubice – mówi Kuba. – Trenowanie dzieci stało się dla mnie pasją bardzo wcześnie. Po każdym wartościowym treningu zapisywałem sobie jednostki jeszcze jako 16-latek, co z pewnością pomaga mi teraz w pracy. Jednak przez młody wiek nie mogłem zająć się tym w pełni, bo aby uzyskać licencję trenerską trzeba mieć ukończone liceum. Po zdaniu matury zapisałem się na kurs i po zdaniu egzaminu objąłem funkcję trenera w grupie młodzika UKS Polonii Słubice.

Fotoram.io

Kontuzja i diagnoza 

Wszystko układało się wspaniale do nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło 1 maja w meczu ligowym z Ilanką Rzepin. Poważna kontuzja uniemożliwia Kubie powrót na boisko i do funkcji trenera. Diagnoza: zerwane więzadło krzyżowe ACL, zerwane więzadło poboczne MCL i poważnie uszkodzona łąkotka. Kubę czeka skomplikowana i bardzo kosztowana operacja, po której będzie musiał poddać się długiej i żmudnej rehabilitacji.

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

Można pomóc

– Kuba nigdy nie stronił od pomocy innym w życiu codziennym i na boisku, dlatego teraz my musimy pomóc mu w jak najszybszym powrocie do gry! Zachęcamy wszystkich do udziału w zbiórce i nagłaśnianiu akcji! – apeluje klub MKS Polonia.

Pomóc w zbiórce może każdy. Klub założył na portalu zrzutka.pl, na który można wpłacać pieniądze.

Aktualizacja 27 maja 2021. Cała kwota, która była potrzebna na operację i rehabilitację bramkarza została zebrana w ciągu jednego dnia! Brawo!!!

Zrzutka została wyłączona przez organizatora.

Czytaj też: Jak miłość do sportu usłała im drogę do miłości. Para reprezentuje Słubice w kraju i za granicą.

870f43beea63a2b999c148e96cba1cfb

Fot. MKS Polonia Słubice

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice