fbpx

Cud Awangardy, o Chagalu w SMOKu

Już 26 października o 15.00, w sali kinowej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, będzie okazja poznać witebski świat kultury, zobaczyć film o Marcu Chagallu oraz zwiedzić wystawę dokumentującą 30-letnią współpracę Frankfurtu z Witebskiem.

  • Organizatorem jest Słubicki Miejski Ośrodek Kultury oraz miasto Frankfurt nad Odrą / Centrum Współpracy Frankfurt-Słubice przy współudziale Polsko-Niemieckiej Akademii Seniora, ARLE gGmbH oraz Witebskiej Grupy Roboczej.
  •  Prelegentem będzie Walentyna Kirillova, założycielka muzeum „Witebskie Centrum Sztuki Współczesnej” i dyrektor Witebskiego Centrum niekomercyjnego „Świat Kultur”, która wygłosi wykład „Cuda awangardy – UNOVIS – Bauhaus – Nieskończoność”. Będzie tłumaczony symultanicznie na język niemiecki i polski. Następnie odbędzie się projekcja filmu „Chagall – Malevich”.
  • Po tej podróży do Witebska Marca Chagalla jako kolebki impresjonizmu, zostanie otwarta wystawa „30 lat – Żyjemy w partnerstwie miast. . . mimo. . . „.

W 2021 roku mija 30 lat od podpisania umowy partnerskiej z Witebskiem, miastem partnerskim Frankfurtu na Białorusi.
– Niestety, pandemia koronawirusa uniemożliwia obecnie wiele planowanych spotkań – wyjaśnia Klaus Baldauf, koordynator grupy roboczej Witebsk z Frankfurtu. – Jednak w obliczu ruchów demokratycznych na Białorusi nasze myśli często są tam z naszymi partnerami roboczymi. Z zainteresowaniem śledzimy rozwój wydarzeń i mamy nadzieję, że uda się pokojowo kształtować proces demokratyzacji bez użycia siły militarnej i bez ingerencji z zewnątrz. Partnerstwo miast charakteryzuje się zaangażowaniem społeczeństwa obywatelskiego i dlatego jest odpowiednim środkiem do pielęgnowania relacji i przekazywania wartości niezależnie od politycznych warunków ramowych – podkreśla.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Wystawa „30 lat – żyjemy w partnerstwie miast . . . pomimo . . . ” była już prezentowana w październiku 2020 r. we frankfurckim Packhofie, 26 października zagości w SMOKu, a od 5 listopada, będzie ją można oglądać w rozszerzonej formie w Wandelhalle w Kleist Forum. Wersja białoruska będzie prezentowana w Muzeum Sztuki Współczesnej w Witebsku od 25 listopada 2021 r.

Autor: SMOK

Zapisy na wydarzenie w SMOKu prosimy kierować drogą mailową na adres: smok@slubice.pl lub info@arle-ffo.de

Czytaj także: Umowa podpisana! Mieszkańcy Drzecina czekali na te inwestycje

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!