fbpx

Cudzoziemcy zatrzymani za naruszenie polskiego prawa!

Cudzoziemcy zatrzymani. Funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali wczoraj obywatela Azerbejdżanu z przerobionym paszportem oraz obywatela Mołdawii i Ukrainy, których dane widniały w wykazie cudzoziemców niepożądanych na terytorium naszego państwa.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali obywatela Azerbejdżanu, który posiadał przy sobie paszport z podrobionymi odciskami węgierskich stempli kontroli granicznej. 36-letni obywatel Azerbejdżanu zatrzymany został w środę 23 marca podczas kontroli podróżnych jadących autokarem relacji Warszawa-Hamburg. Cudzoziemiec do kontroli okazał funkcjonariuszom paszport, w którym zamieszczone zostały podrobione odbitki węgierskich stempli kontroli granicznej. Mężczyzna został zatrzymany za posługiwanie się dokumentem, który został przerobiony.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Cudzoziemiec tłumaczył funkcjonariuszom, że podczas pobytu na Łotwie skontaktował się z nieznanym mężczyzną, któremu przekazał swój paszport, a po jego odzyskaniu podrobione stemple kontroli granicznej znajdowały się już w dokumencie. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka.

7 209527

Strona paszportu z zamieszczonymi podrobionymi odciskami węgierskich stempli kontroli granicznej

Tego samego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali 33-letniego obywatela Mołdawii. Kontrola jego dokumentów wykazała, że dane cudzoziemca zamieszczone zostały w wykazie cudzoziemców, których pobyt w Polsce jest niepożądany. Podstawą wpisu było skazanie cudzoziemca prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Gorzowie Wielkopolskim na karę 5 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 2 lat za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu. Komendant PSG w Gorzowie Wielkopolskim zobowiązał cudzoziemca do wyjazdu z Polski.

Natomiast funkcjonariusze z Placówki SG w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym podróżował 55-letni obywatel Ukrainy. Kontrola jego dokumentów wykazała, że cudzoziemiec za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu skazany został przez polski sąd prawomocnym wyrokiem. Na tej podstawie dane cudzoziemca umieszczone zostały w wykazie cudzoziemców, których pobyt na terytorium naszego kraju jest niepożądany.

Obecnie nadal trwają czynności z udziałem zatrzymanego cudzoziemca.

Autor: Straż Graniczna 

Czytaj także: Zdemaskuj w sieci fake newsy i wygraj nawet 8 tys. zł!

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!
Podcast Słubice