fbpx

300 gospodarstw z gminy Słubice otrzymało już dodatek węglowy. 955 wniosków czeka na rozpatrzenie. Termin ich składania mija 30 listopada [WNIOSKI DO POBRANIA]

Mieszkańcy gminy Słubice mogą starać się o tzw. dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł. Wystarczy złożyć wniosek w gminie i czekać na jego rozpatrzenie. Na rozpatrzenie wniosku czeka się do dwóch miesięcy, wypłata jest uzależniona od pozytywnej weryfikacji wniosku i przekazania środków przez Wojewodę Lubuskiego. O dodatek mogą starać się także osoby wynajmujące mieszkanie. 

Z prośbą o zainteresowanie się tematem dodatku węglowego zwrócił się do nas mieszkaniec gminy. 

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

– Bardzo prosiłbym o zajęcie się sprawą związaną z dodatkiem węglowym. Dużo osób nie wie, jakie dodatkowe dokumenty dostarczyć, kiedy będzie wyplata środków na opał, w jakich godzinach i gdzie składać wnioski – prosi o wyjaśnienia mieszkaniec gminy. – W moim przypadku było tak, iż wynajmuje mieszkanie i złożyłem wniosek, ale musiałem dostarczyć zaświadczenie od właściciela mieszkania, iż ja ponoszę całkowite koszta ogrzewania, lub faktury za zakup opału, gdzie nigdzie o tym nie było mowy. Fakt, dostarczyłem zaświadczenie i teraz wystarczy czekać, czy w ogóle dodatek węglowy zostanie mi przyznany,nawet nie wiem jak o tym zostanę poinformowany.

Z pytaniami naszego Czytelnika zwróciliśmy się do gminy.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

W odpowiedzi uzyskaliśmy, że wniosek, który jest dostępny na stronie gminy należy złożyć w Biurze Obsługi Interesantów w Urzędzie Miejskim w Słubicach, ul. Akademicka 1, w godzinach pracy urzędu. Na jego rozpatrzenie czeka się do dwóch miesięcy, wypłata jest uzależniona od pozytywnej weryfikacji wniosku i przekazania środków przez Wojewodę Lubuskiego.

Dodatek dla wynajmujących

Co z osobami wynajmującymi mieszkanie? Czy też mogą się o taki dodatek starać, jeśli tak, to jakie dodatkowe wytyczne mają? 

– Dodatek węglowy dotyczy osób zamieszkujących i gospodarujących w danym gospodarstwie domowym. Osoby wynajmujące mieszkania i posiadające umowę, która wskazuje, że ponoszą koszty utrzymania mieszkania mogą się starać o dodatek. W trakcie weryfikacji wniosku mogę zostać poproszone o przedstawienie dokumentów potwierdzających najem – mówi rzeczniczka urzędu Beata Bielecka.

Wypłaty świadczeń

Do tej pory (5 października)  zostało wypłaconych 300 świadczeń na dodatek węglowy, wydano 17 decyzji o odmowie przydzielenia świadczenia, a 70 osób wezwano do uzupełnienia wniosków lub złożenia wyjaśnień.

Na dzień 3 października złożonych jest 955 wniosków na dodatek węglowy oraz 130 na inne dodatki dla gospodarstw domowych w zakresie niektórych źródeł ciepła. 

Wnioski zarówno o świadczenie na dodatek węglowy jak i na inne można składać do 30 listopada 2022r.

Na stronie Gminy Słubice informacja o dodatku węglowym oraz innych dodatkach do gospodarstw domowych w zakresie niektórych źródeł ciepła (w tym druki wniosków pojawiają się cyklicznie) dodatkowo umieszczone są po prawej stronie pod informacją o składaniu deklaracji do CEEB, dostępne są również w Biurze Obsługi Interesanta. 

WNIOSEK DO POBRANIA

Czytaj też: GDZIE DWÓCH SIĘ BIŁO, TAM NIKT NIE SKORZYSTAŁ. ZA WOJNĘ DWÓCH KREWKICH POLITYKÓW ZAPŁACĄ MIESZKAŃCY POWIATU!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Podcast Słubice