fbpx

Dominika z podwójnym zwycięstwem w Halowym Pucharze Polski Juniorek w Sobocie!

Dominika Podhajecka fantastycznie spisała się w Halowym Pucharze Polski OTK Super Seria Juniorek na twardej nawierzchni kompleksu POZ BRUK Sobota, wygrywając zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej.

 

W singlu zawodniczka GKT Smecz Górzyca i Akademii Tenisowej Tenis Kozerki ze względu na rozstawienie (nr 4) miała wolną pierwszą rundę i czekała na rozstrzygnięcie meczu – Zosia Biełus (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters) – Durska Emilia (CKT Grodzisk Mazowiecki). Wygrała (6:3, 6:4) koleżanka z Grodziska (Kozerek).

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

 

W drugiej rundzie szesnastolatka pokonała swoją starszą koleżankę z akademii 6:2, 6:2. W ćwierćfinale Dominika wyeliminowała 5:7, 6:2, 6:1 Amelię Ciesielczyk (nr 7 – Klub Tenisowy GAT Gdańsk). W półfinale Dominika ograła (6:4, 6:4) Marysię Głowacką (nr 5 – TS IDEA SPORT Toruń), która wcześniej wyeliminowała turniejową dwójkę. W finale lubuszanka zmierzyła się Amelią Paszun (nr 3 – AZS Poznań), która ograła w półfinale rozstawioną z jedynką Barbarę Straszewską.

 

Po meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym triumfowała Dominika 6:1, 6:4 sięgając po singlowy puchar. W grze podwójnej, tym razem partnerowała Dominice przyjaciółka z akademii Julia Daroszewska (CKT Grodzisk Mazowiecki). W ćwierćfinale Dominika i Julka pewnie pokonały (6:0, 6:2) parę Kusa Nella (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters) – Palus Emma (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław).


 

W Półfinale nasze tenisistki ograły (7:5, 6:1) Maję Nieradzik (KS Górnik Bytom) i Adriannę Kluskę (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław). W finale na drodze Dominiki i Julki stanęły koleżanki z akademii Barbara Straszewska i Emilia Durska (CKT Grodzisk Mazowiecki). Nasze zawodniczki wygrały to spotkanie 6:0, 6:7 (3), 12:10 triumfując w zawodach.

 

Opiekunem Dominiki i teamu ATT Kozerki na Pucharze Polski Juniorek w Sobocie był trener Jakub Ulczyński.

 

Górzycki Klub Tenisowy Smecz otrzymał dofinansowanie na realizację zadania publicznego „Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych” z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Dziękujemy bardzo za dofinansowanie tego wyjazdu. Dziękujemy bardzo również wszystkim, którzy regularnie wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (Lotnisko Zielona Góra/Babimost Spółka z o.o., Bloominess Polska sp. z o.o., Liquid Trans sp. z o.o, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, Starke Wind Górzyca Sp. z o.o., AGROMA Spółka z o.o., PHU Jamniuk, noskinoski.pl, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Kancelaria Adwokacka Paweł Hajkowicz, Gmina Górzyca), a także wszystkim Darczyńcom z odpisu 1% podatku.

 

Czytaj też: Dominika ze złotym medalem mistrzostw Polski!

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!
Podcast Słubice