fbpx

Dzielnicowy z Rzepina Dariusz Trojan zatrzymał podejrzanego o kradzież z włamaniem

W poniedziałek (2 stycznia) dzielnicowy z Rzepina młodszy aspirant Dariusz Trojan otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego z pomieszczeń gospodarczych na podległym mu rejonie. Zdobyte doświadczenie, znajomość rejonu służbowego, jak i mieszkańców pozwoliła mu niezwłocznie ustalić sprawcę kradzieży z włamaniem i odzyskanie skradzionych narzędzi. Sprawca został zatrzymany, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Dzielnicowy to wyjątkowe stanowisko w szeregach policji. Od jego zaangażowania zależy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców podległego mu rewiru. Dzielnicowy jest często nazywany policjantem pierwszego kontaktu, występuje nierzadko w roli psychologa czy mediatora rodziny, dlatego budzi ogromne zaufanie wśród mieszkańców.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

 

Zgłoszenie o włamaniu do pomieszczenia gospodarczego i kradzieży narzędzi na terenie miejscowości Kowalów policjanci otrzymali w poniedziałek (2 stycznia). Mundurowi niezwłocznie podjęli działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób odpowiedzialnych za ten czyn. W sprawie istotne znaczenie miało dobre rozpoznanie terenu pod względem osobowym dzielnicowego młodszego aspiranta Dariusza Trojana. W kilka godzin od zgłoszenia funkcjonariusz ustalił sprawcę, a w jego domu ujawnił wszystkie skradzione przedmioty. Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut dokonania kradzieży z włamaniem. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Słubice

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!
Podcast Słubice