fbpx

Dzień Wiedzy o Niemczech w Collegium Polonicum w Słubicach

W środę, 22 marca br. w godz. 9:30-14:00 w Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się Dzień wiedzy o Niemczech. To nowe wydarzenie skierowane jest do uczennic i uczniów szkół średnich, którzy chcą zdobyć więcej informacji o sąsiednim kraju. Na uczestników czeka pasjonująca wycieczka w nieznane wymiary niemieckiej historii, kultury, języka i relacji polsko-niemieckich.


„Jadąc w XXI wieku z sąsiedzką wizytą za Odrę, niemal nie uświadamiamy sobie, że już przekroczyliśmy granicę innego państwa. Podróżując po Niemczech, odwiedzając niewielkie miasteczka i nowoczesne niemieckie metropolie, rzadko zastanawiamy się nad tym, kim są ich mieszkańcy, skąd wzięły się Niemcy?” – przedstawia prof. Justyna Krauze-Pierz, kierownik Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, współorganizatorka wydarzenia.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Podczas warsztatów (prowadzonych w języku polskim) uczniowie wyruszą w podróż z Berlina do Wersalu i nie bacząc na toczącą się wokół wojnę będą towarzyszyć cesarzowi Wilhelmowi I podczas proklamacji Cesarstwa Niemieckiego. Następnie w głębinach Odry będą poszukiwać jej legendarnych mieszkańców, aby za chwilę stać się częścią niemieckiej popkultury i następnie bezboleśnie zderzyć się z wielką niemiecką polityką w jej fascynujących momentach.

Na uczestników czeka dobra zabawa w Collegium Polonicum w Słubicach, a zdobytą wiedzę będzie można sprawdzić w konkursie w formie quizu Kahoot z nagrodami!

Nauczyciele będą mogli wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach „Wykorzystanie multimediów w nauce języka niemieckiego”, które poprowadzi dr Sebastian Chudak z UAM.Zgłoszenia na załączonym formularzu należy przesłać do 24 lutego br. na adres e-mail: katarzyna.kochanska@amu.edu.pl

Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacji udziela: Collegium Polonicum w Słubicach

Public Relations

ul. Kościuszki 1

69-100 Słubice

Tel. 61 829 6801
Czytaj także:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!