fbpx
Home Aktualności Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT pozyskał nowego partnera do współpracy

Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT pozyskał nowego partnera do współpracy

by Redakcja iLoveSłubice.pl
Aaaaa

W środę, 24 czerwca w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury  zostało podpisane porozumienie partnerskie  w ramach współpracy polsko-niemieckiej przy organizacji Festiwalu Nowej Sztuki lAbiRynT . To kolejny krok w naszej już długoletniej współpracy nad festiwalem. To właśnie od tego roku do już istniejącej współpracy dołączył nowy partner, jakim jest Messe und Veranstaltungs GmbH Frankfurt (Oder), Kleist Forum. 

– To bardzo nowatorskie rozwiązanie. Mamy w tym momencie trzech partnerów: dwóch instytucjonalnych reprezentujących Słubice i Frankfur n/O oraz polsko-niemiecką organizację pozarządową – mówi Przemysław Karg Dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

– W zeszłym roku rozpoczęliśmy rozmowy, aby rozszerzyć współpracę o kolejnego instytucjonalnego partnera z Niemiec w celu stworzenia szerszej kooperacji partnerskiej, jak również doprowadzenie do tego, że festiwal na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń artystycznych w dwumieście – dodaje dyrektor.

Porozumienie podpisali: Słubicki Miejski Ośrodek Kultury (partner wiodący) , Slubfurt e.V,  Messe und Veranstaltungs GmbH Frankfurt (Oder), Kleist Forum.

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

O Festiwalu Nowej Sztuki lAbiRynT

Labirynt to transgraniczny festiwal sztuki współczesnej. Od 11 lat odbywa się na terenie całej aglomeracji Słubic i Frankfurtu n. Odrą. Opiera się na trzydniowym cyklu wydarzeń od piątku do niedzieli (w tym roku w dniach: 22-24 października 2021 r.). Wystawy, instalacje, sztuka dźwiękowa, performance, prezentacje, wykłady i spotkania z ponad 80 artystami z Polski, Niemiec i innych krajów odbywają się po obu stronach polsko-niemieckiej granicy w 13 różnych lokalizacjach. W studio festiwalowym prowadzone są wykłady i spotkania z artystami. Wszystko w języku polskim, niemieckim i angielskim. Tak też transmitowane jest online. 

Festiwalowi towarzyszy wydawany w wersji drukowanej i w formie ebooka trójjęzyczny katalog. Wstęp na wszystkie prezentacje jest bezpłatny.

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT od 11 lat organizowany w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą Festiwal opiera się na trzydniowym cyklu wydarzeń odbywających się od piątku do niedzieli (22–224.10.2021), na które składają się wystawy, performance’y, prezentacje, wykłady i spotkania blisko stu artystów z wielu krajów. W ramach festiwalu będzie można obejrzeć dzieła z dziedziny fotografii i multimediów, ale również instalacje, grafiki oraz techniki własne. Czerpiąc z doświadczeń zeszłorocznej edycji i mając na względzie wciąż realne zagrożenie koronawirusem festiwal odbywać się będzie częściowo w formie wirtualnej, ale również w przestrzeni realnej. Najróżniejsze miejsca wystawiennicze zarówno po stronie polskiej, jak i niemieckiej będą otwarte dla odwiedzających przez cały czas trwania festiwalu. W sali kinowej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury stworzone zostanie studio festiwalowe. To tutaj odbywać się będą realne rozmowy z artystami i festiwalowe wykłady transmitowane również do Internetu, które będą docierać niemal w każdy zakątek świata. Hasło przewodnie tegorocznego festiwalu: „WIBRACJE”

Autor tekstu: Anna Panek Kusz. 

Czytaj też: Rola Uniwersytetu Europejskiego w nauce i społeczeństwie – dyskusja panelowa zainauguruje obchody „30 lecia Viadriny”

 

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice