fbpx
Home Aktualności Fundacja Grupy Pomagamy i portal I Love Słubice wyremontują mieszkanie pani Janiny. Pomóc możesz także Ty!

Fundacja Grupy Pomagamy i portal I Love Słubice wyremontują mieszkanie pani Janiny. Pomóc możesz także Ty!

by Renata Hryniewicz
Fot. I Love Słubice

Fundacja Grupy Pomagamy i redakcja I Love Słubice pomoże pani Janinie i jej choremu na schizofrenię dorosłemu synowi wyremontować mieszkanie. Rodzina będzie miała nową łazienkę, kuchnię, pokój, a nawet przedpokój, którego obecnie nie ma w ogóle. 

– Ja nie mogę w to uwierzyć. Marzyłam o tym, żeby pomalować ścianę w pokoju i malutkim remoncie łazienki, a tu takie szczęście – mówi nam ze łzami szczęścia w oczach pani Janina.

O pani Janinie i jej synu pisaliśmy niecałe 3 tygodnie temu. Można przeczytać tutaj: Pani Janina i jej psychicznie chory syn potrzebują pomocy w niewielkim remoncie

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

I Love Słubice z prośbą o pomoc w remoncie zwróciło się do Fundacji Grupy Pomagamy. Jak zawsze fundacja nie zawiodła. Prezes Aleksandra Kołek poszła z fachowcami obejrzeć mieszkanie.

– Tutaj malowanie i wymiana brodzika nic nie da. Trzeba zrobić generalny remont. Wszystkie ściany skuć, podłogi zerwać, zrobić hydraulikę i wentylację w łazience. Jeśli tego nie zrobimy, za dwa lata mieszkanie będzie wyglądało tak, jak teraz – mówi A. Kołek.

Z dużego pokoju, do którego bezpośrednio się wchodzi z klatki schodowej, fundacja zrobi mały przedpokój, a tym samym swój prywatny kąt zyska syn pani Janiny Jacek.

Gdy pani Janina usłyszała, jak szefowa fundacji mówi o zmianach w jej mieszkaniu rozpłakała się na dobre.  – I to tak naprawdę nie będę musiała za to zapłacić? Prace, materiały… To aż nieprawdopodobne! – wyduszała słowa.

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

Jak można pomóc?

Prace w mieszkaniu rozpoczną się 7 sierpnia. Do tej pory jest czas na zebranie materiałów. Jeśli ktoś z Państwa ma możliwości zakupu któreś z wymienionych rzeczy będziemy bardzo wdzięczni. Można też wpłacić pieniążki na materiały na konto Fundacji Grupy Pomagamy: 42 1600 1462 1839 6034 6000 0001 z dopiskiem „Na remont mieszkania pani Janiny”. Można przynieść też pieniądze i wrzucić do puszki fundacji, która jest dostępna w redakcji I Love Słubice przy Placu Wolności 9 B. 

Co jest potrzebne?

Kafelki na ścianę – 18 mkw.
Kafelki na podłogę – 15 mkw
Klej do płytek – 5 worków
Kabina prysznicowa 80/80
Fuga – 10 kg
Tynk maszynowy MP75 – 5 worków
Regipsy – 6 sztuk
Biała farba

W późniejszym czasie będą potrzebne także meble, ale o postępach w remoncie i dalszych potrzebach będziemy informowali na bieżąco. Opublikujemy także listę darczyńców (o ile wyrażą zgodę), którzy dostarczą materiały lub wpłacą pieniądze na ich zakup.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice