fbpx
Home Aktualności Gdzie można spodziewać się utrudnień z dostawą wody? [HARMONOGRAM ULIC]

Gdzie można spodziewać się utrudnień z dostawą wody? [HARMONOGRAM ULIC]

by Renata Hryniewicz
Brak Wody W Słubicach

W listopadzie już na dobre powinny skończyć się kłopoty z wodą, bo Zakład Usług Wodno – Ściekowych planuje w tym czasie zakończyć prace związane z modernizacją sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Co w najbliższym czasie? 

Do 5 października potrwają prace na sieci wodociągowej przy ulicach: ul. Chrobrego, Kopernika, Chopina, Daszyńskiego, 1 Maja, ul. Słowackiego, pl. Bohaterów, ul. Paderewskiego, pl. Przyjaźni, Żeromskiego, Sienkiewicza, al. Niepodległości, Wojska Polskiego, Bohaterów Warszawy, Mieszka I, Jagiellończyka. Tutaj właśnie, w związku z podłączeniami budynków do nowej sieci wodociągowej, można spodziewać się krótkotrwałych przerw w dostawie wody.

Przy ulicach : Konstytucji 3 Maja, Żeromskiego, Wojska Polskiego, Kopernika, pl. Przyjaźni, pl. Bohaterów, pl. Wolności  będą prowadzone prace na sieci sanitarnej. Na tych ulicach oraz w miarę prowadzonych prac również na ulicach w najbliższej okolicy ww. ulic. przerwy w dostawie wody również potrwają do 5 października.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

Gdzie będą prowadzone prace w dalszych terminach?  Poniżej cały komunikat zakładu Usług Wodno – Ściekowych:

Szanowni Państwo!

Informujemy, że na terenie Słubic w dalszym ciągu realizowane są prace modernizacyjne miejskiej sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji sanitarnej, które prowadzone są w ramach projektu pn.: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice”, współfinansowanego z funduszy UE.

Jest to już ostatni, jednak najbardziej intensywny i uciążliwy dla mieszkańców, etap wszystkich prowadzonych prac. Roboty planowo mają zakończyć się w listopadzie 2020 roku. Dziękując
za dotychczasowe zrozumienie, prosimy Państwa o cierpliwość, ponieważ nadal okresowo może dochodzić
do przerw w dostawie wody, zmiany jej zabarwienia i obniżenia ciśnienia, a także utrudnień występujących na ulicach miasta. Związane jest to m.in. z przełączeniami nowej sieci wodociągowej, a także pracami na sieci kanalizacji sanitarnej. 

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy. Prowadzone działania są jednak konieczne
dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania całej sieci wodno-kanalizacyjnej.

Jednocześnie zapewniamy, że woda poddawana jest systematycznej kontroli ZUWŚ oraz PPIS w Słubicach i pod względem bakteriologicznym spełnia wszystkie normy oraz nadaje się do spożycia, celów higienicznych i socjalno-bytowych.

Prace na sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, a także bezpośrednio na ulicach, w najbliższych trzech miesiącach będą prowadzone na terenie niemal całego miasta. Ze względu na intensywność robót, ich nakładanie się w czasie,
a także okoliczności zewnętrzne przedstawiamy Państwu ogólny harmonogram robót obejmujący okres najbliższych dwóch tygodni (który wraz z występowaniem okoliczności zewnętrznych i obowiązków wykonawcy może ulec zmianie).

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

Prace na sieci wodociągowej – aktualne na dzień 18.09.2020 r. i obowiązujące do 05.10.2020 – obejmują:

  1. Chrobrego, Kopernika, Chopina, Daszyńskiego, 1 Maja, ul. Słowackiego, pl. Bohaterów, ul. Paderewskiego,
    pl. Przyjaźni, Żeromskiego, Sienkiewicza, al. Niepodległości, Wojska Polskiego, Bohaterów Warszawy, Mieszka I, Jagiellończyka – podłączenia budynków do nowej sieci wodociągowej związane będą z okresowymi, punktowymi (obejmującymi poszczególne budynki lub fragmenty ulic) przerwami w dostawie wody, o których na bieżąco będziemy Państwa informować za pośrednictwem zarządców nieruchomości, portalu społecznościowego gminy Słubice oraz www.zuws.pl.

Prace na sieci kanalizacji sanitarnej – aktualne na dzień 18.09.2020 r. i obowiązujące do 05.10.2020 – obejmują:

  1. Konstytucji 3 Maja, Żeromskiego, Wojska Polskiego, Kopernika, pl. Przyjaźni, pl. Bohaterów, pl. Wolności –
    i w miarę prowadzonych prac również ulice w najbliższej okolicy ww. ulic.

Trwa uszczelnianie przyłączeń kanalizacyjnych wchodzących bezpośrednio do poszczególnych budynków (bezpośrednio odbiorców), do zakończenia robót pozostało do wykonania około 5% prac.

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

W związku z wykonywanymi pracami na sieci kanalizacyjnej utrudnienia będą związane głównie z pojawianiem się na ulicach miasta samochodów specjalistycznych, które pracują przy wykorzystaniu wysokiego ciśnienia. Prosimy mieszkańców również o zadbanie, by klapy sedesu pozostały zamknięte w czasie, kiedy nie korzysta się z WC.

Poniżej przedstawiamy wykaz ulic, na których prace będą prowadzone do listopada 2020 roku:

1-go Maja, ul. Bohaterów Warszawy, ul. Chrobrego, ul. Chopina, ul. Daszyńskiego, ul. Dąbrówki, ul. Jedności Robotniczej, ul. Kilińskiego/Wandy, ul. Kochanowskiego, ul. Kościuszki, ul. Kopernika, ul. Konstytucji 3 Maja,
ul. Krótka, ul. Łokietka  ul. Mickiewicza , ul. Mieszka I, ul. Mirosławskiego, ul. Nadodrzańska, ul. Narutowicza,
ul. Paderewskiego, ul. Podchorążych, ul. Piłsudskiego, pl. Bohaterów, pl. Przyjaźni, pl. Wolności, ul. Powstańców Wlkp., ul. Reja, ul. Słowackiego, ul. Sienkiewicza, ul. Seelowska, ul. Słowiańska, ul. Staszica, ul. Strzelecka,
ul. Wawrzyniaka, ul. Wojska Polskiego, ul. Wrocławska, ul. Żeromskiego, ul. Żwirki Wigury.

Wszystkie aktualne informacje o pracach na sieci wodociągowej znajdują się zawsze na stronie internetowej www.zuws.pl.

Bardzo serdecznie przepraszamy za wszystkie niedogodności, z jakimi mają Państwo do czynienia w ostatnich miesiącach. Podkreślamy jednak, że prace i działania, które są obecnie prowadzone przez ZUWŚ Sp. z o.o. mają na celu przede wszystkim poprawę i zabezpieczenie dostaw wody oraz odbioru ścieków na terenie naszej gminy.

                                                                                                                                                                   Zarząd

ZUWŚ Sp. z o.o. w Słubicach

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice