fbpx
Home Aktualności Grand Prix Siatkówki Plażowej. Za nami pierwszy turniej drugiej edycji.

Grand Prix Siatkówki Plażowej. Za nami pierwszy turniej drugiej edycji.

by Redakcja iLoveSłubice.pl
Whatsapp Image 2021 06 17 At 09.55.49 (2)

W sobotę 26 czerwca odbył się pierwszy turniej drugiej serii Grand Prix Siatkówki plażowej. Do walki o zwycięstwo przystąpiło 6 drużyn. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, a następnie rozlosowano mecze.

Po starciach grupowych, wejście do półfinałów zafundowali sobie: „Asy z pod liścia” i „Dziki” a także „Kaitaka” i „Świnki”.

Udział w turnieju wzięło 6 drużyn w składach:

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

„Dziki” – Wojtek Rożnowski i Maciej Sikora
„Świnki” – Ula Tymczyn i Marcin Augustyniak
„Asy z pod liścia” – Filip Sienkiewicz i Dominik Płucienniczak
„Kaitaka” – Karolina Kępa i Paweł Bihuniak
„Serbowiaki” – Andrzej Nowakowski i Łukasz Makowski
„Bliźniaki” – Matusik Paweł, Matusik Łukasz

W pierwszym meczu półfinałowym, do walki o pierwsze miejsce otworzyła sobie drzwi „Kaitaka” wygrywając 2:0 z „Asy z pod liścia”. Drugi mecz półfinałowy spotkał się niestety z przykrą niespodzianką i jeden z zawodników z drużyny po skończonym ataku, źle lądując zwichnął kostkę. Na szczęście mecz nie skończył się w ten sposób. Z ratunkiem do drużyny „Dziki” przyszła zawodniczka – Karolina Baran i mogli dokończyć starcie z przeciwnikami. W Tie-breaku to jednak drużyna „Świnki” przejęła prowadzenie i dostała się do finału.

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

W meczu o trzecie miejsce, po wielu wymianach i zaciętym , wyrównanym pojedynku podium z brązowym medalem wywalczyła sobie drużyna „Asy z pod liścia”. Gdy przyszedł czas na finałowy pojedynek po raz kolejny na boisku pojawiła się drużyna „Kaitaka” i „Świnki”. Podobnie jak w fazie grupowej „Kaitaka” nie pozwoliła wyjść przeciwnikom na prowadzenie i wygrała w finale 2:0 dzięki czemu wywalczyła złoty medal i objęła prowadzenia w fazie generalnej otrzymując 100 punktów.

Po wszystkich meczach drużyny, które zdobyły podium zostały udekorowane medalami przez Sołtysa Serbowa  Mieczysława Kotulskiego, który w czasie turnieju bardzo wspierał zawodników wraz z innymi kibicami. Zapewniono poczęstunek w formie owoców i udostępniono świetlicę wiejską.

Drużyny bardzo dziękują za ponowną możliwość zorganizowania turnieju w Serbowie i liczą, że za rok również będą mogli zagościć na serbowskim boisku.

A już za tydzień w sobotę czeka nas kolejne spotkanie „II Grand Prix Siatkówki Plażowej”. Tym razem po raz kolejny drużyny zagoszczą w ośrodku wypoczynkowym „Magic Camp” na pięknej plaży w Lubniewicach.
Na to spotkanie można już się zapisywać u kierownika turnieju do piątku pod numerem telefonu:
Krzysztof Skrzypnik: +48 501 557 207

Serdecznie zapraszamy !

Patronem medialnym Grand Prix Siatkówki plażowej jest I Love Słubice.

Autor: Urszula Tymczyszyn

Czytaj też: Słubickie Mistrzostwa weteranów

 

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice