fbpx
Home Aktualności Ile zakażeń jest w Gimnazjum Karla Liebknechta? Do kiedy szkoła będzie zamknięta? Mamy odpowiedź frankfurckiego Ratusza.

Ile zakażeń jest w Gimnazjum Karla Liebknechta? Do kiedy szkoła będzie zamknięta? Mamy odpowiedź frankfurckiego Ratusza.

by Renata Hryniewicz
Karl-Liebknecht-Gymnasium jest zamknięte. Fot. Pixabay.com

18 sierpnia władze miasta zdecydowały o całkowitym zamknięciu Gimnazjum Karla Liebknechta. Dlaczego? W szkole wykryto pozytywne wyniki testów na COVID-19. 

W Gimnazjum Karla Liebknechta we Frankfurcie zdiagnozowano koronawirusa. Już 14 sierpnia na swoim profilu Facebookowym burmistrz Rene Wilke poinformował o nowych zakażeniach. – Obecnie w mieście mamy 8 nowych laboratoryjnych przypadków, które zostały potwierdzone. Ogólnie rzecz biorąc, obecnie 98 osób jest objętych kwarantanną. Dwie klasy szkolne musiały zostać usunięte z regularnych zajęć. Dzieci i młodzież są w izolacji domowej – czytamy wpis. 

Żeby nie doszło do rozprzestrzeniania się wirusa władze miasta zdecydowały o zamknięciu Gimnazjum Karla Liebknechta.  Zakażone są tutaj trzy osoby. Są to zarówno uczniowie jak i nauczyciele.

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

Czy jeśli sytuacja się pogorszy, czy szkoła będzie zamknięta na dłuższy czas?

– W tej chwili szkoła jest zamknięta dla nauczania bezpośredniego do wtorku następnego tygodnia włącznie. Jeśli sytuacja zmieni się w kierunku większej liczby infekcji, zamknięcie szkoły będzie można przedłużyć – mówi rzecznik magistratu frankfurckiego Uwe Meier.

W tej chwili uczniowie gimnazjum mają zajęcia  w trybie online.

Uczniowie klas 7 i 9 oraz wszyscy nauczyciele zostaną poddani testowi na SARS-COV-2 w weekend. Dopóki te testy nie dadzą wyniku negatywnego, nie wolno im organizować prywatnych uroczystości z udziałem większej ilości osób, niż w ich gospodarstwie domowym. – Jest to szczególnie ważne, ponieważ w najbliższy weekend odbędą się obchody konsekracji młodzieży klas dziewiątych. Oficjalna ceremonia może odbyć się z zachowaniem ścisłej zasady higieny. Prywatne uroczystości mogą odbywać się tylko w obecności najbliższej rodziny, bez gości – tłumaczy Meier. 

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

Sytuacja wpłynęła również na to, że tegoroczne spotkanie absolwentów się nie odbędzie, o czym poinformowała szkoła na swoim profilu. 

„Prosimy stałych uczestników i wszystkich pozostałych gości o wyrozumiałość i mamy nadzieję, że kolejne spotkanie absolwentów odbędzie się we wrześniu 2021 roku”.  

Do Gimnazjum Karla Liebknechta we Frankfurcie uczęszczają także uczniowie ze Słubic. 

1 września również polskie dzieci i młodzież wrócą do szkół i przedszkoli. Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym planują przywrócić stacjonarny system nauczania bez szczególnych obostrzeń sanitarnych. W sytuacjach pojawienia się zakażeń w danej placówce, podobnie jak gimnazjum we Frankfurcie nad Odrą, szkoły będą przechodziły na zdalny system nauczania. Czy sytuacja powtórzy się po polskiej stronie?

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia
tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice