fbpx
Home Aktualności Internat rzepińskiego liceum jest powiększony. Teraz szkoła może zapewnić noclegi dla większej ilości uczniów [ZDJĘCIA]

Internat rzepińskiego liceum jest powiększony. Teraz szkoła może zapewnić noclegi dla większej ilości uczniów [ZDJĘCIA]

by Renata Hryniewicz
Nowe pomieszczenia w internacie rzepińskim. Fot. Gmina Rzepin

W Liceum Ogólnokształcącym w Rzepinie powstały nowe miejsca w internacie. Zostały one zaadaptowane z pomieszczeń klasowych, które mieściły się na I piętrze. Teraz szkoła może przyjąć jeszcze więcej uczniów spoza Rzepina. 

Nowe pokoje, a w nich nowe, młodzieżowe nowoczesne meble, nowe o najwyższych standardach sanitarnych łazienki i toalety, monitoring- tak wygląda teraz I piętro w szkole, które zostało przekształcone na internat. Adaptacja opisanych pomieszczeń kosztowała gminę Rzepin ponad 0,5 mln złotych.

– Potrzeba stworzenia nowych miejsc noclegowych była ogromna. Co roku rekrutujemy coraz więcej uczniów do szkoły, w tym bardzo dużo z nich jest spoza gminy, powiatu, a nawet województwa – mówi wicedyrektor Elżbieta Kołosza. – Mamy ciekawą ofertę zajęć, współpracujemy z jednostkami wojskowymi. Mamy ciekawe profile, których w regionie jest niewiele. Dlatego też musimy zapewnić miejsce jak największej ilości uczniów, którzy chcą dołączyć do naszej szkoły – dodaje. 

W szkole są cztery profile: Akademicki, pedagogiczno – psychologiczny, policyjny i wojskowy, który jest od trzech lat i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. 

Czytaj też: Rzepin walczy o zdrowie Wojtusia! Burmistrz ogłosił Challenge

Zobaczcie jak wyglądają nowe pokoje w internacie.

 

Baner Brand Cy
Baner Brandmed 2

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice