fbpx

Jemeńczycy bez prawa pobytu w Polsce zostali zatrzymani przy granicy z Niemcami

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali trzech cudzoziemców, którzy nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski oraz usiłowali niezgodnie z prawem przekroczyć polsko-niemiecką granicę. Razem z nimi zatrzymano obywatela Ukrainy, który pomagał w popełnieniu przestępstwa.


Funkcjonariusze Straży Granicznej  ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku prowadzą kontrole mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji. Podczas takiej kontroli na jednej z dróg prowadzących do granicy z Niemcami funkcjonariusze zatrzymali samochód, którym kierował 29-letni obywatel Ukrainy. Jak się okazało, udzielał pomocy 3 obcokrajowcom w popełnieniu przestępstwa polegającego na niezgodnym z prawem przekroczeniu granicy państwowej.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)


Cudzoziemcy posiadali przy sobie jemeńskie paszporty, jednak nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski oraz do przekraczania granicy państwowej. Cudzoziemców zatrzymano  za usiłowanie przekroczenia granicy z Polski do Niemiec bez wymaganych dokumentów. Obcokrajowcy przyznali się do zarzucanego im czynu, dorośli Jemeńczycy otrzymali kary 2 i 4 miesięcy pozbawienia wolności, odpowiednio, w zawieszeniu na 1 rok i 2 lata próby. Natomiast o karze dla małoletniego Jemeńczyka zdecyduje sąd rodzinny. Wobec cudzoziemców zastosowano środki alternatywne do detencji.


Ukrainiec posiadający nieważną polską wizę został zatrzymany za udzielenie pomocy 3 migrantom w usiłowaniu przekroczenia wbrew przepisom granicy państwowej z Polski do Niemiec. Wobec cudzoziemca sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy.
Autor:

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Paweł Biskupik

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Czytaj także:

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!