fbpx
Home Aktualności Jesteś dobry z ortografii? Weź udział w charytatywnym dyktandzie na Święto Niepodległości

Jesteś dobry z ortografii? Weź udział w charytatywnym dyktandzie na Święto Niepodległości

by Redakcja iLoveSłubice.pl
Social Media

I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości to inicjatywa, która nie tylko pozwoli nam obchodzić ten ważny dla polskiego społeczeństwa dzień zgodnie z regułami #zostańwdomu, ale jednocześnie ma charakter charytatywny.

Za każdego uczestnika, który w dniu 11 listopada 2020 r. napisze specjalnie na tę okazję przygotowane dyktando, serwis dyktanda.pl przekaże 1 zł na cel społeczny lub charytatywny. Wyboru celu dokonają wspólnie, w drodze głosowania, wszyscy uczestnicy Ogólnopolskiego Dyktanda na Święto Niepodległości.

Uczestnicy zmierzą się z dyktandami stworzonymi przez wybitnych językoznawców. Dyktando dla dorosłych stworzy prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego. Autorem dyktanda dla uczniów szkół średnich jest prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

Serwis edukacyjny dyktanda.pl do wzięcia udziału zaprasza także uczniów szkół podstawowych, na których czekać będą dyktanda w 3 kategoriach wiekowych – dla klas 1-3, 4-6 oraz 7-8.

Jak można wziąć udział w akcji?

  1. Zapisz się do konkursu Dyktando na Święto Niepodległości:  https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci – zapisy trwają od 16.10.2020 r. do 11.11.2020 r. (zakończą się kilka minut przed startem dyktanda).
  2. Na stronie, w zakładce konkursy Konkurs: „Dyktando na Święto Niepodległości” możesz zgłosić swój cel charytatywny lub społeczny.
  3. 11 listopada odbędzie się Dyktando na Święto Niepodległości – dla każdej grupy wiekowej zostanie ustalona godzina dyktanda.
  4. Ostateczne wyniki dyktanda zostaną przedstawione do 13.11.2020 r.
  5. Głosowanie na zgłoszone cele odbywać będzie się w dniach od 13.11.2020 r. do 15.11.2020 r. Do głosowania mogą przystąpić wyłącznie osoby, które napiszą dyktando.

Dyktando odbędzie się łącznie w pięciu kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia oraz dorośli. Każda osoba będzie je mogła napisać tylko 1 raz o danej godzinie, w swojej grupie wiekowej.

Pierwsze 10 osób w każdej kategorii wiekowej, które najlepiej napisze Dyktando na Święto Niepodległości, otrzyma zwiększoną siłę głosu, podczas głosowania na cel zbiórki.

Dla każdego uczestnika akcji przygotujemy pamiątkowy dyplom (w wersji elektronicznej

Szczegóły oraz regulamin akcji dostępne na stronie https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Źródło: Dyktando.pl

Czytaj też: Nudzisz się w domu? Stowarzyszenie „Przystań” ma dla Ciebie konkurs plastyczny

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice