fbpx
Home Aktualności Jolanta Matuszewska i jej „Przyjaciółki z podwórka”

W czwartkowe przedpołudnie, 8 września 2022 r. słubicka biblioteka miała zaszczyt gościć Panią Jolantę Matuszewską, autorkę książek dla dzieci.

Pisarka zaprosiła licznie zebranych uczniów słubickich szkół podstawowych na spotkanie z „Przyjaciółkami z podwórka”. Seria książeczek to fantastyczne opowieści o przyjaźni, przygodach i magii. Pani Jolanta w ciekawy i interesujący sposób opowiedziała dzieciom o przygodach tytułowych przyjaciółek Poli , Amelki i Emilki. Wyjawiła także skąd czerpie pomysły na barwne opowiadania i jak wygląda proces wydawniczy.

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały fragmentu książki, a następnie zasypały autorkę różnorodnymi pytaniami. Po spotkaniu pisarka otoczona dziećmi z satysfakcją i wielką cierpliwością wpisywała dedykacje do swoich książek, pozowała do zdjęć i obdarowywała dzieci pamiątkowymi zakładkami.
Mamy nadzieję, że to wspaniałe spotkanie pozostanie w pamięci naszych młodych czytelników na bardzo długo i zachęci ich do czytania książek oraz do odwiedzania naszej książnicy.
Do zobaczenia w bibliotece!

Zespół BPMiG w Słubicach

Czytaj także: – JESTEM NORMALNYM PROSTYM CHŁOPAKIEM Z ZASADAMI, MOŻE TROCHĘ STAROŚWIECKIM – MÓWI PATRYK ANIŚKO ZE SŁUBIC, UCZESTNIK PROGRAMU TVN „ŚLUB OD PIERWSZEGO WEJRZENIA”

 

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia
sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice