fbpx
Home Aktualności Kierowca pod wpływem narkotyków, pasażerka w ich posiadaniu. Mieszkaniec powiatu poszukiwany nakazem aresztowania zatrzymany.

Kierowca pod wpływem narkotyków, pasażerka w ich posiadaniu. Mieszkaniec powiatu poszukiwany nakazem aresztowania zatrzymany.

by Renata Hryniewicz
Fot. KPP Słubice

W sobotę rano podczas rutynowych kontroli zatrzymanego audi policjanci zauważyli nienaturalne zachowanie kierowcy i pasażerki z nim podróżującej. Jak się okazało 29- latek był pod wpływem amfetaminy. Ale to nie wszystko. 18 – letnia pasażerka posiadała przy sobie marihuanę. W poniedziałek natomiast policja zatrzymała poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania mieszkańca powiatu słubickiego. 

– W trakcie czynności kierowca oraz jego pasażerka zachowywali się nienaturalnie, byli bardzo zdenerwowani. Mundurowi mieli podejrzenie, że taka reakcja może mieć związek ze środkami odurzającymi – informuje policja na swojej stronie internetowej. – Badanie narkotesterem wykazało, że 29-latek znajduje się pod wpływem amfetaminy. Dodatkowo, od mężczyzny pobrano krew do badań. Dalsze czynności wykazały, że 18-letnia pasażerka audi posiada przy sobie narkotyki, była to marihuana.

Oboje trafili do policyjnego aresztu. Kobieta usłyszy zarzut posiadania środków odurzających, natomiast 29-latek musi liczyć się z utratą prawa jazdy oraz z odpowiedzialnością karną za prowadzenie pojazdu będąc pod wpływem narkotyków. Teraz odpowiedzą przed sądem.

POSZUKIWANY ENA ZATRZYMANY

Kolejną zakończoną zatrzymaniem akcją jest zatrzymanie poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania mieszkańca powiatu słubickiego. 35-latka zatrzymano w poniedziałek wieczorem na terenie gminy Słubice.

– Podczas czynności legitymowania wyszło na jaw, że 35-letni mieszkaniec powiatu słubickiego poszukiwany jest przez niemiecki wymiar sprawiedliwości, w związku z przemytem znacznych ilości papierosów. 35-latek został przewieziony i osadzony w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie zostanie przekazany do dyspozycji Prokuratury w celu aresztowania lub ekstradycji – czytamy na stronie KPP Słubice.

Baner Brand Cy
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice