fbpx

Kolejne przypadki koronawirusa w powiecie. Tym razem dotyczą Rzepina. A jak wyszły badania w słubickiej firmie?

W ostatnim czasie pojawiają się pojedyncze przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie słubickim. Niedawno ujawniono taki przypadek w jednej ze słubickich firm. Przez dwa dni w firmie pobierano wymazy, by wykluczyć kolejne zakażenia.

– W piątek pobrano 58 wymazów, w poniedziałek 27. Dotychczasowe wyniki są ujemne, ale badania nadal trwają i czekamy na pozostałe wyniki – mówiła nam wczoraj Aleksandra Chmielnicki – Ciepły, rzecznik Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Dzisiaj z kolei na stronie Urzędu Miejskiego w Rzepinie pojawiła się informacja o kolejnych dwóch zakażeniach Covidem -19. Gmina zdecydowała o wprowadzeniu kontroli miejsc publicznych.

„W ostatnim czasie zauważalne jest wyraźne rozluźnienie społeczne w walce z COVID-19, związane z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa wśród Mieszkańców Gminy Rzepin! Burmistrz Rzepina apeluje o restrykcyjne i bezwzględne przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa i higieny wśród Mieszkańców Gminy Rzepin oraz ograniczenie do minimum załatwiania spraw w miejscach publicznych. Podczas dzisiejszego Gminnego Posiedzenia Sztabu Kryzysowego postanowiono, że na terenie Gminy Rzepin wprowadzone zostają kontrolę miejsc publicznych (sklepy, urzędy, szkoły). Od dnia dzisiejszego Policja z Komisariatu Policji w Rzepinie będzie rygorystycznie kontrolować przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego !” – czytamy na stronie gminy.


Noszenie maseczek ochronnych, dezynfekcja rąk w miejscach publicznych oraz zachowanie dystansu społecznego dalej są OBOWIĄZKOWE!!!

Sanepid przeprowadza kontrole związane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Wczoraj taka kontrola została przeprowadzona m.in w Górzycy.

– Sprawdzali klientów piekarni. Na szczęście wszyscy kliencie mieli zachowany odstęp i byli w maseczkach. To też zasługa pracowników piekarni, którzy pilnują procedur – mówi mieszkanka Górzycy.

Taka kontrola miał odbyć się też w słubickim markecie. – Widziałam jak wypisywali mandaty. Nie wiem ilu osobom. Widać , że ludzie już się nie boją, nie chodzą w maseczkach, nie dezynfekują rąk – mówi klientka sklepu.

Czytaj też: Koronawirus w Słubicach? Sanepid nakazał przeprowadzenie badań u pracowników w jednej z słubickich firm.

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Podcast Słubice