fbpx
Home Aktualności Szpital w Kostrzynie ma nowy blok operacyjny

Szpital w Kostrzynie ma nowy blok operacyjny

by Redakcja iLoveSłubice.pl
Img 0349

W Nowym Szpitalu w Kostrzynie nad Odrą 15 lipca zostanie oddany do użytku nowoczesny blok operacyjny. Dzięki zakończonej inwestycji zwiększą się możliwości leczenia pacjentów.

Nowy blok operacyjny w kostrzyńskim szpitalu powstał prawie od podstaw. Pomieszczenia zostały nie tylko wyremontowane, powstały również nowe sale i zaplecze socjalne.

Dwie nowe sale operacyjne są zlokalizowane na I piętrze. Jedna sala została wyposażona z myślą o operacjach okulistycznych. W drugiej sali odbywać się będą operacje z zakresu chirurgii ogólnej. Blok został powiększony również o salę wybudzeń, zaplecze socjalne, sanitarno-higieniczne i  magazyn.

Wszystkie pomieszczenia spełniają normy i są zgodne obowiązującymi przepisami. Na bloku wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną, sieć elektryczną i teleinformatyczną. Sale operacyjne zostały wyposażone w klimatyzację oraz nowoczesny system wentylacji, który doprowadza do nich ultra czyste powietrze. W ramach modernizacji blok został wyposażony w nowe meble medyczne, które są odporne na stosowanie środków antyseptycznych.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

Dopełnieniem remontu bloku była kompleksowa modernizacja infrastruktury elektroenergetycznej szpitala, łącznie z wymianą agregatu prądotwórczego i remontem stacji transformatowej.

Dzięki rozbudowie bloku możliwy będzie dalszy rozwój chirurgii, wykonywanie większej liczby zabiegów i wprowadzenie nowych zakresów leczenia.

Po modernizacji oddziału intensywnej opieki medycznej, remont bloku operacyjnego to największa inwestycja, jaką zrealizowano w ostatnim czasie w Nowym Szpitalu w Kostrzynie nad Odrą. Koszt inwestycji łącznie z modernizacją infrastruktury elektroenergetycznej to ponad 5,8 mln zł. Remont został zrealizowany ze środków własnych szpitala.

Źródło: Informacja prasowa Nowy Szpital
Marta Pióro, rzecznik prasowy. 

Czytaj też: Słubice: Oddział dziecięcy został przeniesiony, położniczy i ginekologiczny nie funkcjonuje, a braki kadrowe są nie lada problemem.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
Baner Brandmed 2

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice