fbpx

Kurier przewożący migrantów zatrzymany po pościgu na A2

Kierowca skody próbował uniknąć kontroli drogowej na autostradzie A2 i zaczął uciekać. Po pościgu prowadzonym przez dwa patrole ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku został zatrzymany. Okazało się, że 37-letni Gruzin przewoził 4 cudzoziemców, których pobyt na terenie naszego kraju był nielegalny. 37-letni kierowca został zatrzymany za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy oraz niezatrzymanie się do kontroli.

W poniedziałek (10.10.) w nocy funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku na autostradzie A2 usiłowali zatrzymać do kontroli auto jadące w stronę niemieckiej granicy. Kierowca na sygnały dawane przez mundurowych do zatrzymania się gwałtownie przyśpieszył.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli za nim pościg. Do pościgu przyłączył się kolejny patrol, który był w pobliżu. Jadąc za skodą, funkcjonariusze kilkukrotnie wydawali kierowcy polecenia do zatrzymania się, jednak ten nie reagował i kontynuował ucieczkę.

Mężczyzna został zatrzymany po przejechaniu 5 kilometrów. Za kierownicą siedział 37-letni obywatel Gruzji, który początkowo podawał się za obywatela Ukrainy. Okazało się, że przewozi on 4 cudzoziemców, którzy nielegalnie przebywali na terytorium naszego kraju. Ze wstępnych ustaleń wynika, że trzech z nich to obywatele Egiptu, natomiast czwarty z nich miał przy sobie afgański paszport.

Obecnie wobec zatrzymanych cudzoziemców trwają dalsze czynności. Przy udziale tłumacza ustalana jest ich tożsamość oraz obywatelstwo.

Autor: mjr SG Joanna Konieczniak
Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Czytaj też: KIEROWCA TAKSÓWKI WYSADZIŁ ICH 18 KM OD GRANICY Z NIEMCAMI. DALSZĄ DROGĘ ZAMIERZALI PRZEJŚĆ PIESZO POBOCZEM AUTOSTRADY A2

 

 

Baner Brand Cy
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Podcast Słubice