To był udany weekend ligowy dla Stowarzyszenia Tenisa Stołowego Wulmar Słubice. W czwartej lidze nasi zawodnicy pokonali na wyjeździe Wartę Kostrzyn nad Odrą. Natomiast w pierwszym sezonie w II lidze padł remis co oznacza również pierwszy punkt.

Najpierw Kostrzyn…

Mecz w Kostrzynie nad Odrą z ekipą UKS Warta Kostrzyn II odbył się w sobotę 24 października. Zakończył się zwycięstwem słubiczan 10-6. Punkty zdobywali Zbigniew Cybulski- 3, Ireneusz Donigiewicz- 2,5, Przemysław Łowiecki- 2,5, Mieczysław Marciniak- 1 i Ireneusz Polak- 1.

Po trzech kolejkach lubuskiej IV ligi północnej STS Wulmar II ma 4 pkt. (2 wygrane i 1 przegrana).

Następnie Victoria Jelcz- Laskowice

Mecz po raz drugi w roli gospodarza ekipa STS Wulmar Słubice I rozegrała również w sobotę 24 października. Rywalem słubickiej drużyny był MLKS Victoria Jelcz- Laskowice. Po bardzo zaciętej walce do ostatniego meczu nasi przegrali 4-6. Zwycięstwo było bardzo blisko. Niestety ostatni pojedynek minimalnie przegrał Marek Szuplak 2-3. Wygrywał już nawet 2-1 w setach, a ostatni set zakończył się wynikiem 11-8 dla jego rywala.

Po pierwszych meczach przegrywaliśmy już 1-3, jednak bardzo dobrze wypadły oba nasze deble i na tablicy pojawił się remis 3-3. Potem jeszcze było 4-4 i w końcu 5-5. Ten remis oznacza pierwszy punkt 2 lidze. Za nami jednak dopiero dwie rozegrane kolejki. Pierwszy mecz z ubiegłorocznym wicemistrzem 2 ligi dolnośląskiej zakończył się minimalną przegraną 5-5. Natomiast pojedynek z ZKS Palmiarnią w Zielonej Górze został odwołany. Punkty w meczu z Jelczem zdobywali: Dawid Kozłowski- 2,5, Filip Lewaszkiewicz- 1,5, Marek Szuplak- 0,5, Jakub Dziwosz- 0,5.

Gratulujemy obu słubickim drużynom i czekamy na kolejne sukcesy.