fbpx
Home Aktualności Lubisz pomagać? Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki!

Lubisz pomagać? Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki!

by Renata Hryniewicz

Powolutku zbliża się czas kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. Obecnie poszukiwani są  Liderzy Rejonów – czyli osoby, które w wybranych miastach stworzą zespoły wolontariuszy i wspólnie będą pomagać osobom i rodzinom zgłoszonym do projektu.

W Słubicach pierwszy raz rejon utworzono w 2016 roku. Od tego czasu w trakcie 4 edycji udało się pomóc 57 rodzinom, łącznie w tych 4 edycjach pracowało 35 wolontariuszy. Teraz organizatorzy przeprowadzają rekrutację na  liderów i wolontariuszy do kolejnej edycji.

– W związku z rekrutacją zależy nam na jak najszerszym udostępnianiu informacji, żeby sprawnie i szybko powołać zespoły i przeszkolić liderów oraz wolontariuszy – mówi Amelia Szołtun, która pełni funkcję Koordynatorki Regionalnej w województwie lubuskim.

Pod  opieką pani Amelii jest 6 rejonów, ale w całym województwie ma ich powstać aż 25. Zgłaszać się mogą kandydaci na liderów, ale także na wolontariuszy. Zgłoszenie do projektu jest bardzo proste, wystarczy wejść na stronę szlachetnej paczki i wypełnić krótki formularz.

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

– Szukamy energicznych osób, które będą potrafiły pokierować małym / średnim zespołem (w zależności od miasta, w którym rejon zostanie utworzony – dop. red.). Oczywiście działamy z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i z poszanowaniem zaleceń sanitarnych – mówi koordynatorka.

W naszej najbliższej okolicy otwierają się rejony w: Słubicach, Cybince, Kostrzynie nad Odrą. Nieco dalej w Łagowie, Gubinie i Krośnie Odrzańskim.

– Z własnego doświadczenia wiem, że udział w Szlachetnej Paczce daje ogrom satysfakcji. Można w sposób mądry i odpowiedzialny pomóc drugiemu człowiekowi, a przy okazji poznać wspaniałych ludzi – zachęca A. Szołtun, która działa w akcji Szlachetnej Paczki od 6 lat.

Podobał Wam się artykuł? Polub nas na Facebooku.

Czytaj też: Sarenka tonęła w bagnie. Uratował ją sołtys. Piękna historia małej sarenki…

Baner Brand Cy
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice