fbpx

Lubisz pomagać? Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki!

Powolutku zbliża się czas kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. Obecnie poszukiwani są  Liderzy Rejonów – czyli osoby, które w wybranych miastach stworzą zespoły wolontariuszy i wspólnie będą pomagać osobom i rodzinom zgłoszonym do projektu.

W Słubicach pierwszy raz rejon utworzono w 2016 roku. Od tego czasu w trakcie 4 edycji udało się pomóc 57 rodzinom, łącznie w tych 4 edycjach pracowało 35 wolontariuszy. Teraz organizatorzy przeprowadzają rekrutację na  liderów i wolontariuszy do kolejnej edycji.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

– W związku z rekrutacją zależy nam na jak najszerszym udostępnianiu informacji, żeby sprawnie i szybko powołać zespoły i przeszkolić liderów oraz wolontariuszy – mówi Amelia Szołtun, która pełni funkcję Koordynatorki Regionalnej w województwie lubuskim.

Pod  opieką pani Amelii jest 6 rejonów, ale w całym województwie ma ich powstać aż 25. Zgłaszać się mogą kandydaci na liderów, ale także na wolontariuszy. Zgłoszenie do projektu jest bardzo proste, wystarczy wejść na stronę szlachetnej paczki i wypełnić krótki formularz.

– Szukamy energicznych osób, które będą potrafiły pokierować małym / średnim zespołem (w zależności od miasta, w którym rejon zostanie utworzony – dop. red.). Oczywiście działamy z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i z poszanowaniem zaleceń sanitarnych – mówi koordynatorka.

W naszej najbliższej okolicy otwierają się rejony w: Słubicach, Cybince, Kostrzynie nad Odrą. Nieco dalej w Łagowie, Gubinie i Krośnie Odrzańskim.

– Z własnego doświadczenia wiem, że udział w Szlachetnej Paczce daje ogrom satysfakcji. Można w sposób mądry i odpowiedzialny pomóc drugiemu człowiekowi, a przy okazji poznać wspaniałych ludzi – zachęca A. Szołtun, która działa w akcji Szlachetnej Paczki od 6 lat.

Podobał Wam się artykuł? Polub nas na Facebooku.

Czytaj też: Sarenka tonęła w bagnie. Uratował ją sołtys. Piękna historia małej sarenki…

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!