fbpx

Mężczyźni w czarnym audi zaczepiają dzieci? Tak mówią mieszkańcy Słońska. Policja nie potwierdza informacji.

Z uwagi na ostatnie, niepokojące informacje dotyczące krążącego po okolicy auta, w którym jeżdżący zachowują się w bardzo podejrzany sposób (wulgaryzmy, namawianie do jazdy) – które docierają do nas oraz pojawiły się na portalach społecznościowych – prosimy Rodziców o rozmowę z dziećmi o kilku podstawowych zasadach zachowania się w podobnych sytuacjach – taki apel pojawił się na stronie Zespołu Szkół w Słońsku. Policja nie potwierdza informacji. 

Od kilku dni w sąsiednim powiecie sulęcińskim, a dokładniej w miejscowości Słońsk głośno mówi się o czarnym audi Q5 na niemieckich tablicach rejestracyjnych, które ma krążyć po miejscowości. Ma jeździć nim trzech mężczyzn, którzy zaczepiają dzieci i namawiają do wspólnej przejażdżki.

Zaniepokojona dyrekcja wystosowała na stronie szkoły apel, w którym prosi rodziców  o rozmowę z dziećmi o kilku podstawowych zasadach zachowania się w podobnych sytuacjach.

„Podczas drogi do szkoły może zdarzyć się, że obca osoba będzie zachęcała, nakłaniała do nawiązania rozmowy. Aby zapobiegać niebezpieczeństwu ze strony obcej osoby na drodze, należy przestrzegać określonych zasad: jeśli jesteś zaczepiany przez nieznaną osobę powiadom o tym zdarzeniu rodziców lub opiekuna. Nie przyjmuj od osoby nieznajomej słodyczy, zabawek, pieniędzy mimo namowy, nigdy nie można być pewnym czy osoba obca ma względem Ciebie dobre zamiary. Nie ufaj obcej osobie, nie oddalaj się z taką osobą od miejsca zamieszkania nawet jeśli będziesz przez taką osobę zachęcany i namawiany. Nigdy nie wsiadaj do samochodu nieznajomej osoby, nawet jeśli taka osoba proponuje ci podwiezienie do domu np. nowym, super sportowym samochodem – może Tobie grozić niebezpieczeństwo ze strony tej osoby. W razie wątpliwości i pytań, wychowawcy oraz pedagodzy są do Państwa dyspozycji” – czytamy na portalu FB Zespołu Szkół w Słońsku.

Policja nie potwierdza

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Sprawą tajemniczego audi zajęła się policja.

– To jest informacja niepotwierdzona. Policjanci dotarli do osób nieletnich, które miały taki samochód widzieć, zweryfikowali te informacje i na chwilę obecną nie są potwierdzone – mówi Klaudia Biernacka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Czytaj też: Logujesz się do aplikacji bankowych, portali społecznościowych i korzystasz z innych funkcji telefonu? Jeśli tak, koniecznie łącz się przez VPN

Baner Brand Cy
słubicka 5, 69 108 cybinka (1)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!