fbpx
Home Aktualności Nie pomogła zmiana tożsamości

Nie pomogła zmiana tożsamości

by Renata Hryniewicz
Gorzow 1

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali poszukiwanego przez sąd obywatela Białorusi. Mężczyzna w trakcie kontroli okazał podrobione dokumenty wystawione na zmienione dane.

W czwartek 10 grudnia funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali 52-letniego obywatela Białorusi. Mężczyzna kierował wytypowanym do kontroli autem. Podczas kontroli dokumentów podawał się za 49-letniego obywatela Litwy i aby to uwiarygodnić przedstawił funkcjonariuszom litewski dowód osobisty oraz litewskie prawo jazdy. Okazało się jednak, że dokumenty te są podrobione w wzór oryginalnych. Mężczyzna został zatrzymany i podczas rozmowy z funkcjonariuszami przyznał się, że jest obywatelem Białorusi, a jego paszport został mu skradziony rok temu.

Funkcjonariusze potwierdzili prawdziwość danych personalnych przekazanych przez cudzoziemca i ustalili dodatkowo, że jest on poszukiwany na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Grójcu w celu zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego. Białorusin na swoim sumieniu miał paserstwo akcyzowe.

Dzisiaj funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka przedstawią zatrzymanemu zarzut posłużenia się w trakcie kontroli podrobionymi dokumentami. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Tylko od początku 2020 roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 64 osoby, które w trakcie kontroli okazały podrobione na wzór oryginalnych dokumenty, lub jako swoje używały dokumentów należących do innych osób. Wśród zatrzymanych znalazło się ośmiu Polaków i 46 cudzoziemców.

Warto wspomnieć, że aż 23 cudzoziemców i 5 Polaków zatrzymanych zostało przez funkcjonariuszy Straży Granicznej pełniących służbę w Świecku.

AUTOR: mjr SG Joanna Konieczniak
Rzecznik Prasowy, Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice