fbpx
Home Aktualności Ogród na dachu Collegium Polonicum?? Dokładnie TAK! Zaprojektujecie go sami!

Ogród na dachu Collegium Polonicum?? Dokładnie TAK! Zaprojektujecie go sami!

by Renata Hryniewicz
Tabea Lara Wittneben-Fidan, która się zajmuje projektem z ramienia Collegium Polonicum

To nie żart! Na dachu Collegium Polonicum powstanie publiczny ogród miejski. Zaprojektują go sami mieszkańcy Dwumiasta. Swoją cegiełkę włożyć w projekt może każdy. Zatem do dzieła! 

„Collegium Polonicum wraz z mieszkańcami Słubic i Frankfurtu chce przekształcić swój taras na dachu w publiczny ogród miejski. Ogród będzie zaprojektowany i zrealizowany wspólnie przez mieszkańców dwumiasta. Pomysłodawcy zachęcają miłośników ogrodów, ale też osoby, które nie mają jeszcze doświadczenia w tym kierunku, do działania. Pomagać będą fachowcy w dziedzinie ogrodów” – czytamy na fanpage gminy.

Ogród Na Dachu

Michael Kurzwelly ze Słubfurtu

Dwa pierwsze spotkania odbędą się 9 grudnia o 17.00 na placu Mostowym (hala gimnastyczna przy Carl-Philipp-Emanuel-Bach-Straße we Frankfurcie) oraz 15 grudnia o 17.00 w Collegium Polonicum w Słubicach (sala konferencyjna 13, ul. Kościuszki 1).

Organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację mailową (ens@europa-uni.de) lub telefoniczną (618296780)

Projekt realizowany jest w ramach Funduszu Małych Projektów Euroregionu Pro Europa Viadrina przez Collegium Polonicum, Uniwersytet Europejski Viadrina oraz stowarzyszenia Słubfurt e.V.

Żródło: Gmina Słubice

Baner Brand Cy
tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice