Około 1100 gości przybyło na festiwal sztuki ART | an der Grenze | na granicy 2022 we Frankfurcie nad Odrą i Słubicach. Wystawa z udziałem 13 artystów była prezentowana przez dwa tygodnie, od 23 kwietnia do 7 maja, na Kleine Oderstraße we Frankfurcie nad Odrą, a także w Małej Galerii w Domu Kultury „SMOK” i Collegium Polonicum w Słubicach. 24 punkty programu zachęcały do samodzielnej twórczości – szczególną popularnością cieszyły się warsztaty, podczas których uczestnicy mogli wykonać własne dzieła sztuki: na płótnie na zewnątrz, intuicyjne kolaże czy biżuterię.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po dwóch latach z wieloma ograniczeniami mogliśmy znów zorganizować pełny festiwal. Tym bardziej, że była to już dziesiąta edycja ART | an der Grenze | na granicy, a wspierające ją stowarzyszenie KUNSTGRIFF e. V. obchodzi w tym roku 15-lecie istnienia. Liczni goście są doskonałym potwierdzeniem wolontariackiego zaangażowania zespołu organizacyjnego“ – mówi Gunhild Genzmer, współkoordynatorka tegorocznego zespołu i przewodnicząca KUNSTGRIFF e. V.

Na otwarciu pojawiła się szczególnie liczna publiczność. Nadburmistrz Frankfurtu René Wilke i burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak pokroili jubileuszowy tort zasponsorowany przez WohnBau Frankfurt (Oder) i rozdali go gościom. Pierwszy kawałek René Wilke wręczył inicjatorce festiwalu Judith Lenz, która powołała do życia ART an der Grenze jako studentka Uniwersytetu Europejskiego Viadrina w 2013 roku.

Do kolejnej edycji Festiwalu Sztuki w 2023 roku poszukiwany jest nowy zespół organizacyjny: mile widziani są wszyscy chętni, bez względu na dotychczasowe doświadczenie w organizowaniu wydarzeń kulturalnych.
Zainteresowane osoby mogą pisać na adres:
art.an.der.grenze@gmail.com

Projekt ART | an der Grenze | na granicy 2022 był sponsorowany przez miasto Frankfurt nad Odrą, samorząd studencki Uniwersytetu Europejskiego Viadrina, Sparkasse Oder-Spree oraz stowarzyszenie Förderkreis Europejskiego Uniwersytetu Viadrina.

Czytaj też: Rzepin modlił się za pokój w Polsce i Ukrainie. [FILM, FOTORELACJA]

Źródło: PR ART an der Grenze